dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Zell am See: Párty v oblacích, jódlování na svahu a lyžování pod hvězdami

Zell am See: Párty v oblacích, jódlování na svahu a lyžování pod hvězdami

Nejvýše položená sedačková lanovka, z níž máte přímo snové výhledy na zasněžené Alpy. Skvěle upravené sjezdovky, perfektně vybavené snowparky i zajímavé tratě pro freeridery. Zima v Sell am See a v Kaprunu, to je letos jeden velký lyžařský mejdan! A na co se můžete už od října těšit? Na divoké hudební festivaly, drakiády na lyžích i romantické snídaně na hřebenech.

WOW Glacier Love, tak se jmenuje divoký párty víkend, který vypukne v Zell am See-Kaprun 4. až 6. listopadu při zahájení lyžařské sezóny. Těšit se můžete na velký hudební festival na Kitzsteinhornu, kde nebudou chybět světoví DJs, v sobotu a v neděli čeká na lyžařské fanoušky soutěž ve free stylu, bezplatné testování lyží a snowboardů mnoha značek.

V Zell am See letos ale zažijete také skutečnou horskou romantiku. Hřebeny Schmittenhöhe budou přístupné i brzy ráno a na lyžaře tak čeká nezapomenutelný zážitek: brzká snídaně „Ski ’n’ Brunch“ doprovázená vycházejícím sluncem nad nádherným alpským panoramatem. Třešničkou na dortu budou sjezdy po liduprázdných sjezdovkách…

Pokud si chcete trochu odpočinout, zajděte si do restaurace Sonnkogel. Dobře tu vaří, ale především zde pravidelně pořádají Hollarehdulljöh – kurzy jódlování. Kromě „Juchizen“ se naučíte speciální dechové techniky a dozvíte se vše o historii a různých variantách jódlování.

Nad střechami Zell am See a svítícím hvězdám na dosah se ocitnete na osvětlené sjezdovce „Schmitten Nightslope“, která pro vás obživne každé úterý, čtvrtek a pátek večer.

Vzhůru do prašanového ráje

Každý čtvrtek si můžete nasadit stoupací pás a vydat se na organizované lyžařské túry na vrchol Tristkogel, kde leží prašanový ráj. V lyžích vystoupáte do výšky 2 642 metrů a pak vás čeká vzrušující jízda dolů v hlubokém sněhu nedotčenou horskou krajinou.

Milovníci přírody a zvířat zase zažijí jedinečné dobrodružství daleko od rušných sjezdovek při krmení lesní zvěře s myslivci z lovecké společnosti Thumersbach-Erlberg. Zpáteční cestu si můžete zpestřit výletem na sněžnicích.

Jinak se tady ovšem připravte na lanovkové orgie. Je tady totiž tolik novinek, že při jejich obdivování nemusíte několik dnů sundat lyže a pořád budete mít co dělat… Nová desetimístná kabinová lanovka Zell am See Xpress vás letos nově zaveze až na vrchol na horský hřbet Schmittenhöhe, kde vyrostla sjezdovku snů. Čeká vás tři a půl kilometru dlouhá, perfektně upravená červená trať. Vy si ale jistě užijete i znovu a znovu jízdu lanovkou Zell am See Xpresss se speciálními gondolami Jukeboxx (jsou vybaveny multimediálním zvukovým systémem, kam se můžete smartphonem zdarma připojit a vychutnávat si jízdu za zvuků hudby ladící s vaší náladou).

lanovky-kaprun-ag-nahled

Vůbec nejvýše položenou sedačkovou lanovkou pro osm osob s vyhřívanými sedadly se nově chlubí ledovcová oblast Kitzsteinhorn. Lanovka Schmiedingerbahn vás vyveze na ledovcové sjezdovky ve výšce 3 000 metrů. Na ledovci pak můžete brázdit celkem 41 kilometrů sjezdovek, k dispozici vám jsou tři snowparky, pět speciálních tratí pro freeride a vůbec největší superpipe v Rakousku.

Největší výzvou pro zkušené lyžaře je Black Mamba, sjezdovka dlouhá jeden kilometr se sklonem až třiašedesát procent! Sportovním akrobatům je určena Funslope Schmitten, sjezdovka s napínavými tunely, skoky a ostrými zatáčkami o délce 1300 metrů. Bezplatně si můžete půjčit kameru a své výkony si natočit.

schmittenhohebahn-ag-felsch-nahled Zell am See pro děti: Pro nejmenší lyžaře je naopak letos připravena dětská sjezdovka u lanovky Glocknerbahn, kde na ně čeká kombinace nejrůznějších překážek, vln, tunelů a slalomů, které děti učí lépe ovládat lyže. Jízdu na lyžích navíc doprovází zábavná pohádka o draku Schmidolinovi a jeho kamarádech.

Vánoce v Zell am See: Můžete se vydat na adventní trhy i romantické projížďky lodí na jezeře pod hvězdami, nebudou chybět vánoční koncerty, dílny a pestrý kulturní program připravil i kaprunský hrad.

zell-am-see-kaprun-tourismus-mairitsch-nahled

Zell am See-Kaprun je jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska. Leží mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Na své si na 139,5 kilometrech sjezdovek ve čtyřech propojených střediscích přijdou profesionálové, začátečníci, snowboardisté, freerideři i rodiny s dětmi. Lyžuje se zde od brzkého podzimu do začátku léta. Více na www.zellamsee-kaprun.com

 


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru