dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražská politika

Železniční zastávka v Běchovicích se začne stavět letos

Městská rada dnes schválila zřízení práva pro stavbu Železniční zastávky Praha – Běchovice střed. Jde o nutný administrativní krok pro stavbu jedné z nových železničních zastávek, kterou Praha začne budovat už letos v srpnu.  Zlepší se tím výrazně dopravní obsluha uvedené městské části. 

Investiční příprava akce je ve fázi před vydáním stavebního povolení a jeho vydání je podmíněno právě uzavřením předmětné Smlouvy o právu stavby mezi Odborem městského investora MHMP a Českými drahami.

Stavba železniční zastávky musí být úzce koordinována s probíhající rekonstrukcí železničního koridoru Praha – Česká Třebová – Břeclav, kterou provádí SŽDC, s. o., a to především z hlediska  harmonogramu výluk provozu tratě.  Právě tyto výluky vedou k nutnosti zahájit stavbu v srpnu 2014.

Stavba bude představovat výstavbu nástupišť a podchodů pro pěší pod železničním tělesem podél komunikace Mladých Běchovic. Realizace stavby bude rozdělena do dvou etap, první etapa proběhne letos ve třetím čtvrtletí, a druhá ve druhém čtvrtletí příštího roku. Předpokládané náklady stavby jsou 35 mil. Kč.


Další články
Nahoru