dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Železniční tragédie na žižkovském nádraží
Představení se odehrává přímo mezi diváky, kteří sedí na lavicích jedné z hal nákladového nádraží.

Železniční tragédie na žižkovském nádraží

Inscenace Soudný den vznikla letos v květnu v rámci spolupráce divadelních souborů Tygr v Tísni a LETÍ. Zájem diváků byl však natolik velký, že se čtyři termíny v květnu hned vyprodaly a na spoustu zájemců se nedostalo. Proto se nyní v září přidávají ještě tři reprízy.

Železniční tragédie se na tři večery vrátí na Nákladové nádraží Žižkov. Z důvodu velkého zájmu publika se odehrají od 12. do 14. září ještě tři reprízy této inscenace vycházející z génia loci haly, pražců, lávek a noční oblohy.

Tvůrčí tým inscenace režisér Ivo Kristián Kubák, dramaturgyně Marie Nováková a scénografka Dorota Březinová, chtěli na Nákladovém nádraží Žižkov oživit netradiční prostor tradiční divadelní formou, využít přirozené scénografie industriálního objektu.

„Inscenace se odehrává jak v interiéru, tak v exteriéru nákladového nádraží Žižkov. Činoherní text je zasazen do nedivadelního prostoru, ovládá industriální krajinu objektu, prostor nádraží se stává celým městečkem s nádražní restaurací, roklinou a viaduktem,“ popisuje scénografický koncept dramaturgyně Marie Nováková.

Text inscenace Soudný den vznikla na základě díla rakouského modernistického dramatika Ödöna von Horvátha. „Příběh se odehrává na nádraží, jeho hlavním hrdinou je přednosta stanice, svědomitý úředník, který pochybí. Je to drama o veřejném mínění, morálce, vině, trestu a maloměšťáctví, které je možné uvádět za našich dnů v původním znění textu, téměř beze změn a se stejným účinkem,“ uvádí Marie Nováková.

Vstupenky, které se prodávají po dvou set korunách, lze získat zde.

Ödön von Horváth
SOUDNÝ DEN
12. – 14. 9. vždy od 20:00, nákladové nádraží Žižkov
Režie a dramaturgie: Ivo Kristián Kubák a Marie Nováková
Překlad: Jarmila Hrubešová
Scénografie a kostýmy: Dorota Březinová
Produkce: Klotylda Marková a Diana Vávrová
Hudba: DJ Myko
Hrají: M. Nechvátal, N. Drabiščáková, M. Řezníček, M. Mejzlík, M. Lurie, E. Burešová, A. Rusevová, V. Roleček a další


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru