dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Zelení rudí vzteky? Po těchto urážkách od starosty Prahy 6 možná ano

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář se rozhodl vyjádřit k dění v koalici na radnici Prahy 6. Čtyři koaliční strany a hnutí v Praze 6, a to TOP 09, ANO 2011, Starostové a nezávislí a KDU-ČSL, nedávno daly výpověď Straně zelených, která se rázem stala opozičním subjektem.

„Někomu se zdá, že výpověď zeleným je neférová, snad podlá, nepochopitelná, učiněná na objednávku, pod tlakem zvenčí, možná ze strany developerů. Výpověď byla zeleným doručena plně v souladu s koaliční smlouvou,“ uvedl Kolář.

„Jejich tvrzení, že výpověď není „v souladu s předpisy“, je tedy čistě tendenční a manipulativní. Podotýkám, že výpověď podepsali zastupitelé čtyř koaličních stran, tedy o jednu více, než je třeba. Jde tedy o jednomyslný projev vůle zbylých členů koalice,“ pokračoval.  

Kolář shrnul výtky, které mají členové koalice k dosavadnímu působení Stany zelených ve vedení radnice Prahy 6:

Destruktivní přístup a přílišný aktivismus – zelení od začátku přistupují k jim svěřeným gescím jako amatérští aktivisté, nikoliv jako zodpovědní koaliční politici.

Nezvládnutí svěřených gescí, zejména úklidu a péče o životní prostředí, které se po roce „péče“ zelených nacházejí v rozkladu.

Opoziční přístup v rámci koalice – zelení zasahují do kompetencí ostatních radních, otevřeně mediálně vystupují proti jejich návrhům, nezřídka „interpelují“ sami sebe navzájem.

„Vykrádání“ práce ostatních koaličních partnerů – odsouhlasené návrhy jiných stran prezentují zelení jako vlastní úspěchy, především v médiích.

Prezentace vlastních programových idejí a osobních názorů jako oficiálních stanovisek vedení radnice, a to bez vědomí ostatních koaličních partnerů.

Přijímání a často i přejímání pouze dílčích opatření, která momentálně dobře zní, jsou ale bez jakékoliv dlouhodobé koncepce.

Předkládání návrhů, které jsou v neprospěch Prahy 6 a jejích obyvatel a musí být zbytkem Rady předělávány, a to zejména v oblasti dopravy.
Blokování jednání a rozhodování dozorčí rady SNEO a.s.

Stanovisko Strany zelených:

„Zelení považují dosavadní koaliční projekt na Praze 6 za úspěšný. Odlišné názory na dílčí záležitosti patří ke koaličnímu vládnutí. V opačném případě by totiž všichni členové rady byli členy jedné strany. Všechna zásadní rozhodnutí v oblasti dopravy, úklid a péče o zeleň prošla hlasováním v radě a koaliční partneři až doposud s návrhy zelených souhlasili,“ uvedla Strana zelených v tiskovém prohlášení.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru