dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Volby 2014

Zelení, KDU-ČSL a Starostové představili pražskou kandidátku

Povede ji šéf pražské organizace Strany zelených Petr Štěpánek. Na dalších místech koalice Pražanům navrhuje předsedu pražských lidovců Jana Wolfa a na třetím šéfku Starostů a nezávislých (STAN) a starostku Slivence Janu Plamínkovou.

Koalice chce v boji o pražský magistrát získat 20 až 30 procent hlasů, sdělili dnes její zástupci ČTK. Na dalších místech se střídají zástupci Strany zelených, KDU-ČSL a STAN. Na čtvrtém místě je tak bývalá zastupitelka hlavního města Petra Kolínská (SZ), dále zastupitel Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL) a Miloš Růžička, starosta Ďáblic (STAN).

„Rozhodli jsme se Pražanům předložit koaliční projekt již před volbami, aby pak nebyli čtyři roky vystaveni měnícím se koalicím, jak to dosud předváděly TOP 09, ODS a ČSSD. Jsme hodnotové strany a spojují nás společné hodnoty,“ uvedl Štěpánek. „Naše koaliční kandidátka bude obsazena nejvíce starosty, místostarosty a zastupiteli. Jde nám především o změnu způsobu financování městských částí, peníze se musí posunout blíž k občanům,“ dodala Plamínková.

Podle Wolfa chce koalice Pražanům předvést, že se dá hlavní město řídit poctivě. Volebními prioritami koalice bude územní plán, který má „regulovat využití území ve prospěch občanů, nikoli developerů“, politika vstřícná k rodinám ve školství, sociální péči a dopravě, spravedlivé nastavení financování mezi městem a městskými částmi nebo „udržitelná doprava bez velkých tunelů“.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru