dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Zelení, KDU-ČSL a Starostové chtějí v Praze kandidovat společně. Co je spojuje?
Ilustrační foto: archiv

Zelení, KDU-ČSL a Starostové chtějí v Praze kandidovat společně. Co je spojuje?

Do podzimních pražských komunálních voleb chtějí jít na společné kandidátce Strana zelených (SZ), KDU-ČSL a Starostové a nezávislí (STAN). Strany se již blíží ke koaliční dohodě. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil krajský tajemník STAN Michal Vítů. Pokročilá jednání potvrdili i zástupci KDU-ČSL a SZ.

Podle předsedkyně pražských Starostů a nezávislých Jany Plamínkové se koaliční jednání rychle blíží dohodě. „Se Zelenými nás spojuje zájem o životní prostředí a zájem o občanskou společnost, s lidovci zase zodpovědnost a důraz na podobné morální hodnoty," poznamenala.

Rozhovory potvrdili i šéfové pražské SZ Petr Štěpánek a KDU-ČSL Jan Wolf. Se Stranou zelených se prý lidovci o společné kandidátce baví již asi tři roky, se STAN od začátku roku. Vedení pražské KDU-ČSL již také případnou spolupráci schválilo.

Wolf zdůraznil, že ještě žádná smlouva podepsaná není. Strany v současné době projednávají především shody ohledně programu, o způsobu sestavování kandidátek a o konkrétních jménech se chtějí bavit později. SZ již jako lídra navrhla svého pražského předsedu Petra Štěpánka.

STAN oslovil Hampla, ten se ale ještě podle Plamínkové nerozhodl. Dodala, že hnutí jedná i s dalšími osobnostmi, jejich jména ale zatím představovat nechce. Není podle ní lehké v současné době, kdy je vedení města vyšetřováno kvůli pochybením například v souvislosti s tunelem Blanka, najít respektované osobnosti, které Prahu znají a které jsou ochotné kandidaturu přijmout.

Pražský STAN dnes také uvedl, že chce na pátečním celostátním sněmu podpořit do čela strany libereckého hejtmana Martina Půtu.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru