Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Zelené vnitrobloky či komunitní pěstování. Praha 1 rozšířila granty na životní prostředí

Praha 1 i letos vyhlásila dotační program v oblasti životního prostředí, oproti minulým letům se pro rok 2023 počítá se 750 tisíci korunami. O dotace se mohou ucházet fyzické i právnické osoby.

Dotační program vyhlašuje radnice na čtyři hlavní témata:
Ekologická výchova a osvěta,
Péče o opuštěná i volně žijící zvířata, včetně podpory chovu včel,
Výsadba zeleně, ozelenění fasád, zakládání komunitních zahrad ve dvorech a vnitroblocích v naší městské části a
Zlepšení vzhledu městské části, konkrétně zkrášlení oken a fasád orientovaných do ulic umístěním truhlíků s květinami.

Na ekologickou výchovu a osvětu se počítá se 100 tisíci korunami, 50 tisíc korun půjde na ochranu zvířat a chov včel a 600 tisíc korun na péči o vzhled městské části a veřejnou zeleň, kde nově přibyl program ozelenění vnitrobloků a podpory komunitního pěstování.

K žádosti o příspěvek na ozelenění dvorků a vnitrobloků a zakládání komunitních zahrad je třeba přiložit jednoduchou studii, fotografii či nákres a položkový rozpočet.

Zájemci o příspěvek na květiny v uličním parteru musí v žádosti uvést poschodí a počet oken, která budou truhlíky s květinami ozdobena, preferována bude výzdoba celých domů.

Projekty musí být realizovány v roce 2023, u květinové výzdoby na jaře / na podzim 2023.

Formuláře a podrobné údaje jsou k dispozici v informačním centru městské části Praha 1, na Odboru péče o veřejný prostor, oddělení životního prostředí Úřadu městské části Praha 1, Vodičkova 18 a v digitální podobě na webové stránce MČ Praha 1.

Lhůta pro předkládání žádostí je 27. 2. – 17. 3. 2023.
Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

12. dubna 2024 v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

Další články
Nahoru