dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Zelené v Praze povede nadále starosta Prahy 4 Štěpánek
Petr Štěpánek. Foto: archiv

Zelené v Praze povede nadále starosta Prahy 4 Štěpánek

Pražskou Stranu zelených povede nadále Petr Štěpánek. Krajská konference včera nezvolila jeho nástupce. Nemění se ani jména na pozicích místopředsedů pražské organizace. O post předsedy se ucházeli Matej Stropnický, Jan Trnka a Ondřej Mirovský.

Na konferenci se probírala i současná situace na magistrátu. Strana vyjádřila plnou podporu současným zastupitelům. Strana zelených v magistrátní koalici jedná v rámci Trojkoalice spolu s KDU-ČSL a STAN.

Koaliční smlouvu mezi Trojkoalicí, ANO a ČSSD ale v lednu porušil náměstek primátorky Matěj Stropnický, když nehlasoval pro koaliční návrh na vypsání tendru na svoz odpadu. Koalice kvůli tomu vstoupila do dohodovacího řízení.

Předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek ČTK ve čtvrtek řekl, že koaliční smlouva zatím platí a Trojkoalice má měsíc na vyřešení situace.

Štěpánek je starostou Prahy 4 a šéfem městských zastupitelů. Strana zelených si ho na lednovém sjezdu zvolila za prvního místopředsedu, ačkoli kandidoval na předsedu strany. Tou se stala starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová. Získala 115 ze 198 možných hlasů.


Další články
Nahoru