dnes
Sobota - skorojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Zelené povede do voleb předseda strany, místostarostka Prahy 2 a ředitel Prague Pride
Stranu zelených povede v Praze do předčasných voleb předseda Ondřej Liška (vlevo). Foto: Michal Reiter / Wikimedia Commons

Zelené povede do voleb předseda strany, místostarostka Prahy 2 a ředitel Prague Pride

Republiková rada na svém včerejším jednání schválila kandidátní listiny Strany zelených pro říjnové předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Kandidátku v Praze povede předseda strany Ondřej Liška, z druhé pozice místostarostka Prahy 2 Kateřina Jechová a z třetího místa ředitel gay a lesbického festivalu Prague Pride Czeslaw Walek.

Prvních deset lidí na pražské kandidátce doplňuje sociální ekoložka a zastupitelka Prahy 13 Zuzana Drhová, přírodovědec a zastupitel Prahy 7 Ondřej Mirovský, zastupitelka Prahy 6 Petra Kolínská, místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický, spisovatelka Petra Hůlová, historik Pavel Himl a na desátém místě je místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová.

„Jsme připraveni prosazovat zelenou politiku v Poslanecké sněmovně,“ uvedl po schválení kandidátek předseda Ondřej Liška. Zelení se chtějí zaměřit i na témata mimo oblast ekologie a enviromentalismu, například na boj proti korupci a na ekonomické oživení země podporou malých a středních podniků napříč regiony.


Zastupitelé Prahy 1 se mimořádně sejdou kvůli hazardu

7. září 2020 ve 22:43

Na základě žádosti členů zastupitelstva bylo na středu 9. září na 9:00 hodin svoláno do Galerie 1 (Štěpánská 47) mimořádné jednání Zastupitelstva MČ Praha 1. Všichni přítomní musí mít ochranné prostředky dýchacích cest.

Radní Prahy 5 schválili pokračování projektu, který přispívá dětem na volnočasové aktivity

6. září 2020 ve 22:33

Na základě pozitivních ohlasů, se kterými se u obyvatel Prahy 5 setkal letní mimořádný projekt Aktivní město – příspěvky na tábory, příměstské tábory a sportovní soustředění dětí do 18 let, se radní páté městské části svým souhlasným stanoviskem rozhodli pokračovat v projektu i pro školní rok...

Další články
Nahoru