dnes
Neděle - obcasny-dest
9°C
zítra
Pondělí - zatazeno
9°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Zelené povede do voleb předseda strany, místostarostka Prahy 2 a ředitel Prague Pride
Stranu zelených povede v Praze do předčasných voleb předseda Ondřej Liška (vlevo). Foto: Michal Reiter / Wikimedia Commons

Zelené povede do voleb předseda strany, místostarostka Prahy 2 a ředitel Prague Pride

Republiková rada na svém včerejším jednání schválila kandidátní listiny Strany zelených pro říjnové předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Kandidátku v Praze povede předseda strany Ondřej Liška, z druhé pozice místostarostka Prahy 2 Kateřina Jechová a z třetího místa ředitel gay a lesbického festivalu Prague Pride Czeslaw Walek.

Prvních deset lidí na pražské kandidátce doplňuje sociální ekoložka a zastupitelka Prahy 13 Zuzana Drhová, přírodovědec a zastupitel Prahy 7 Ondřej Mirovský, zastupitelka Prahy 6 Petra Kolínská, místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický, spisovatelka Petra Hůlová, historik Pavel Himl a na desátém místě je místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová.

„Jsme připraveni prosazovat zelenou politiku v Poslanecké sněmovně,“ uvedl po schválení kandidátek předseda Ondřej Liška. Zelení se chtějí zaměřit i na témata mimo oblast ekologie a enviromentalismu, například na boj proti korupci a na ekonomické oživení země podporou malých a středních podniků napříč regiony.


Zastupitel Prahy 2 Perlín složil mandát, nahradil jej Růžička

4. prosince 2019 ve 21:19

V zastupitelském klubu ODS v Praze 2 došlo ke změně. Radim Perlín rezignoval na mandát člena zastupitelstva, nahradil jej Adam Růžička, který byl po loňských volbách „první pod čarou". 

Další články
Nahoru