Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zelené povede do voleb předseda strany, místostarostka Prahy 2 a ředitel Prague Pride
Stranu zelených povede v Praze do předčasných voleb předseda Ondřej Liška (vlevo). Foto: Michal Reiter / Wikimedia Commons

Zelené povede do voleb předseda strany, místostarostka Prahy 2 a ředitel Prague Pride

Republiková rada na svém včerejším jednání schválila kandidátní listiny Strany zelených pro říjnové předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Kandidátku v Praze povede předseda strany Ondřej Liška, z druhé pozice místostarostka Prahy 2 Kateřina Jechová a z třetího místa ředitel gay a lesbického festivalu Prague Pride Czeslaw Walek.

Prvních deset lidí na pražské kandidátce doplňuje sociální ekoložka a zastupitelka Prahy 13 Zuzana Drhová, přírodovědec a zastupitel Prahy 7 Ondřej Mirovský, zastupitelka Prahy 6 Petra Kolínská, místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický, spisovatelka Petra Hůlová, historik Pavel Himl a na desátém místě je místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová.

„Jsme připraveni prosazovat zelenou politiku v Poslanecké sněmovně,“ uvedl po schválení kandidátek předseda Ondřej Liška. Zelení se chtějí zaměřit i na témata mimo oblast ekologie a enviromentalismu, například na boj proti korupci a na ekonomické oživení země podporou malých a středních podniků napříč regiony.


Novou starostkou Prahy 17 je Kopejtková, vystřídala odvolanou Synkovou

6. června 2021 v 11:29

Novou starostkou Prahy 17 zvolili zastupitelé dosavadní místostarostku Alenu Kopejtkovou (ODS). Jitku Synkovou (ODS) zastupitelé městské části z pozice starostky v tajné volbě odvolali. Odvolání navrhl tamní klub ODS. Důvodem bylo neřešení problémů vzniklých zvláště v souvislosti se zbudováním...

Koalice SPOLU vydává program Dáme Česko dohromady formou podcastu

2. června 2021 v 17:07

Středopravicové uskupení tak jde naproti těm, kteří preferují mluvené slovo, nebo prostě nemají tolik času, aby si stihli přečíst celý volební program.

Další články
Nahoru