dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pražská kultura

Zeď zamilovaných, milostné dopisy a vzkazy: Městská divadla pražská přejí lásce

Zeď zamilovaných a milostné dopisy a vzkazy po celé Praze, to je velký projekt Městských divadel pražských, jehož hlavním jmenovatelem je nenaplněná láska. Ta totiž spojuje dvě poslední premiéry divadel ABC a Rokoko Evžena Oněgina a Strýčka Váňu. A právě tyto inscenace chtějí divadla různými způsoby divákům přiblížit. 

Jedním z nich je i Zeď zamilovaných, kterou návštěvníci najdou v dolním foyer Divadla ABC.

„Kdokoliv na ni může napsat vzkaz své lásce a je jedno, jestli je tajná, platonická nebo naopak opětovaná a dlouhotrvající. Vzkaz si může i vyfotit a přidat na facebookovou zeď své lásky, v tomto případě použijte hashtag #zedzamilovanych. Zeď má důmyslnou konstrukci, která se navinuje, a my jsme napjatí, kolik metrů lásky se v Divadle ABC nasbírá. Přesné číslo se dozvíme na Noci divadel 19. listopadu,“ vysvětluje tisková mluvčí Tereza Kochová.

Všimnout jste si už mohli i milostných dopisů, kterými jsou doslova zaplavena nejen Divadla ABC a Rokoko, ale najít je můžete i po Praze. Jeden z nich psala Taťána svému milovanému Oněginovi a druhý je věnovaný krásné Jeleně od Ivana Vojnického tedy Strýčka Váni.

Dopisy jsou zároveň i pozvánkou na nové inscenace, nechte se jimi zlákat a přijďte do Divadla ABC na Evžena Oněgina a na Strýčka Váňu do Divadla Rokoko.

Zářijové termíny představení najdete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru