dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
zítra
Pátek - polojasno
19°C
pozítří
Sobota - bourky
21°C
Zeď na Kampě pokrylo umělecké graffity, počítá se i s připomínkou slavné komedie
Zeď na Kampě oživilo graffiti. Foto: archiv

Zeď na Kampě pokrylo umělecké graffity, počítá se i s připomínkou slavné komedie

Na Kampu se v rámci projektu Čistá Jednička vrátily graffiti. Poté, co byla zeď od ulice Říční vyčištěna a všechny tagy a nelegální graffiti překryty, získala fasáda nový vzhled díky street art umělcům. V rámci programu tak vznikla na první části zdi až po Rybářský domeček trvalá expozice street art umění vytvořená známou hvězdou pražské graffiti scény, který používá nick Phoe, a jeho týmem SpectacularART.  

„Jsem rád, že se mi podařilo dotáhnout do konce i malý projekt v rámci Antigraffiti1. Ukázal jsem, že to není jen o boji, tedy překrývání tagů a mnohdy ošklivých čmáranic z fasád domů, ale naopak i o podpoře skutečného umění street artu,” říká Richard Bureš, místostarosta Prahy 1 za ODS.

Podle něj jsou reakce veřejnosti pozitivní, a to jak od místních, tak především návštěvníků Prahy. „Bez nadsázky jde nyní o jednu z nejvíce fotografovaných částí Malé Strany,” přibližuje Richard Bureš.

zed-kampa Umělecké dílo vzniklo v posledním zářijovém týdnu, detaily byly dokončeny 4. října. Do budoucna chce Bureš zachovat graffiti ve stejné podobě, konkrétně nanesením speciálního ochranného povrchového nátěru tak, aby i v případě vandalismu bylo možné tagy odstranit a zachovat tak čistotu díla.

„Nevím ale, zda budu mít možnost v tomto, ale i mnoha dalších připravených projektech, pokračovat. Pokud ne, zajistím ochranu tohoto díla za své prostředky,” pokračuje místostarosta Prahy 1.

Do budoucna chce zapojit i umělce z celého světa. Na místě, kde se natáčel film Václava Vorlíčka Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, by mělo přibýt i výtvarné ztvárnění tohoto oblíbeného českého díla.

„Přímo na místě také vznikla myšlenka uspořádat jednou za rok akci, a to týden umění street art, kde by umělci z celého světa mohli pomalovat zeď od Říční po Sovovy mlýny a přetvořit ji ve stálou prezentaci umění,” dodává Richard Bureš, podle kterého další umělce nadchla myšlenka týdenního festivalu umění street art a který by chtěl, aby se zeď stala do budoucna poctou street art umění. „Věřím, že takto vypadá zeď mnohem lépe, než když byla pomalovaná různými a nevzhlednými tagy,” uzavírá Bureš.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Včera v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

20. května 2019 v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru