dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Ze zimního spánku se probouzí i pražská rozhledna Obora, první ji zdolá horolezkyně
Slavnostní prvovýstup na nejvyšší místo Zoo Praha se uskuteční v sobotu v 11 hodin dopoledne. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Ze zimního spánku se probouzí i pražská rozhledna Obora, první ji zdolá horolezkyně

Návštěvníci trojské zoo se mohou v sobotu těšit na znovuotevření rozhledny Obora. Po zimní pauze zdolá 18 metrů vysokou stavbu jako první známá české horolezkyně Lucie Hrozové, a to netradičním, avšak sobě vlastním způsobem.

V rámci slavnostního otevření si budou moci malí i velcí návštěvníci při výstupu na rozhlednu otestovat své znalosti o životě nejvyšších savců světa – žiraf. Ti, co si poradí s netradičním úkolem, získají na vrcholu rozhledny drobnou odměnu na památku.

Proto by možná jako první měli návštěvníci zamířit do pavilonu Africký dům, kde pro ně budou připraveny ukázky africké fauny a flory a navíc se budou moci zkušených průvodců zeptat na cokoliv, co je ze života žiraf zajímá. Zjistí, jak dlouho žirafy spí, kolik mají krčních obratlů a proč je pro ně tak složité se napít vody.

Rozhledna Obora se stala novou dominantou zoo v roce 2009. Je přesnou kopií vyhlídkové věže, která do 50. let 20. století zdobila vrchol Smrk v Jizerských horách. Postavena je převážně ze smrkového dřeva a tvoří ji čtyři nad sebou umístěné vyhlídkové plošiny. Vstup na rozhlednu Obora je zdarma.


Další články
Nahoru