dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Ze zapíjení vysvědčení by dostali školáci jedničku, sociálka bude mít co řešit
Ilustrační foto: archiv

Ze zapíjení vysvědčení by dostali školáci jedničku, sociálka bude mít co řešit

V rámci posledních červnových dní prováděli pražští strážníci kontroly mladistvých. Odhalili pět neplnoletých pod vlivem alkoholu. Mládež nadýchala od jednoho a půl do dvou a půl promile.

Při kontrole na Chodově strážníci z Prahy 11 odhalili nedaleko základní školy agresivního nezletilce. Mladík, který nadýchal skoro dvě a půl promile, skončil v nemocnici. V Praze 6 zase na dětském hřišti v blízkosti křižovatky ulic Šultysova a 8. listopadu odhalili tři mladíky, kteří byli již na pohled zjevně opilí. Špatně artikulovali a nebyli schopni chůze.

U všech bylo dechovou zkouškou potvrzeno požití alkoholu. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 1,48 do 1,68 ‰ alkoholu v dechu. Podnapilé mladíky si následně převzali záchranáři a odvezli je do nemocnice.

„O jejich počínání byli taktéž vyrozuměni jejich zákonní zástupci. Celou záležitostí se budou zabývat i úředníci z oddělení sociálně právní ochrany dětí příslušné městské části,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Poslední případ zaznamenali strážníci z Prahy 14 v Bryksově ulici na Černém mostě. V okolí stánku se zmrzlinou se pohyboval opilý mladík. Dechovou zkouškou mu byly naměřeny skoro dvě promile. I tímto případem se budou zabývat úředníci příslušného sociálního odboru.

„Ve srovnání s koncem minulého školního roku jsme nezaznamenali výrazný pokles ani nárůst zjištěných případů mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Loni strážníci městské policie řešili šest mladistvých, kteří oslavovali konec školního roku alkoholem,“ řekl Eduard Šuster, ředitel Městské policie hl. m. Prahy.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru