dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C

Ze zahrady pro děti lukrativní byty?

Téměř stovka dětí z Mateřské školy Juarézova má od letošního dubna zahradu zhruba o čtvrtinu menší! Soud totiž rozhodl o vydání 665 metrů čtverečních z této zahrady při vydávání pozemku v restituci. Jenže restituent pozemek prodal obratem soukromé firmě. Městská část Praha 6 se o celé transakci dozvěděla až po jejím uskutečnění.

O vydání pozemku soukromé osobě rozhodl v září 2012 Obvodní soud pro Prahu 7 v rámci řízení o restitučním nároku. Od restituenta ho obratem odkoupila za 750 tisíc korun soukromá společnost PECKHAM Invest, s. r. o. se sídlem v Praze. Podle výpisu z obchodního rejstříku je jejím stoprocentním společníkem ELVIKOX INVESTMENTS LIMITED sídlící v Kyperské republice.

„V územním plánu je ale pozemek určený pro veřejné vybavení, proto tam školka měla zahradu. Zvažovali jsme rozšíření školky, míst je stále málo a poptávka velká. Městská část Praha 6 v žádném případě nebude souhlasit se změnou využití pozemku tak, aby si zde mohl soukromý investor začít budovat honosné sídlo nebo lukrativní byty na prodej," řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Považujeme za velmi podivné, že nám restituent nebyl schopen nabídnout pozemek k odkoupení, když přímo sousedí s areálem naší mateřské školy. Částku, kterou měl restituent inkasovat od soukromé firmy, by městská část zaplatila také. Dotyčný pán se na úřad s nabídkou k prodeji ale nikdy neobrátil. To může budit dojem, že zde soukromá firma plánuje předem dohodnutý developerský a jistě i lukrativní byznys.

Celá zahrada dětem sloužila více než deset let a vedení mateřské školy teď musí měnit svoje plány. „Jde o velkou ztrátu. Na prodaném pozemku je polovina dětského pískoviště a změna vlastníka teď ohrožuje i náš projekt PROMĚNY zahrady, o který jsme už zažádali formou grantu," řekla Soňa Šrotová ředitelka mateřské školy Juarézova.

Pozemek o rozloze 665 metrů čtverečních si městská část pronajímala od roku 2009 od Pozemkového fondu ČR a to za celkové roční nájemné 665 korun. Proto už v minulosti žádala Pozemkový fond ČR o převod tohoto pozemku. Alarmující je, že o konání a průběhu soudního řízení a vydání pozemku v rámci restitucí nebyla Praha 6 předem nikým informována.


Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Dnes v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Dnes v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Včera ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Včera ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Včera v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Včera v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Včera v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Další krátké zprávy
Nahoru