dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Ze strážníků soptíci: drama v hořícím domě
Drama nakonec skončilo bez ztrát na životech. Ilustrační foto: J. R. Jensen / sxc.hu

Ze strážníků soptíci: drama v hořícím domě

K hořícímu domu v Klánově ulici vyráželi v pondělí dopoledne strážníci, aby prověřili oznámení o požáru jednoho z místních domů. Z výjezdu se nakonec vyvinulo drama, během kterého šlo o psí a lidské životy. Nakonec vše dobře dopadlo.

Strážníci na místě zjistili, že dům skutečně hoří a z prvního patra šlehají plameny. Když hlídka na místo přivolávala hasiče, zaslechla z domu štěkot psa. Hrozilo, že v domě se můžou kromě zvířete nacházet i lidé.

Nebylo na co čekat, pár minut do příjezdu hasičů by se mohlo stát pro lidi i zvířata uvězněná v plamenech osudné.

Hlídka se i přes hustý dým a veliký žár vydala do druhého patra, odkud se ozýval pes. Ten tu skutečně byl a vedle něj dva ležící lidé, kteří se pravděpodobně nadýchali hořících zplodin. Podařilo se je oživit a vyvést z hořícího domu.

Zmatený muž a žena venku prozradili, že v domě jsou další lidé. Dovnitř se však již nebylo možné dostat. Štiplavý kouř a plameny to neumožňovaly. Tedy alespoň bez speciální dýchací techniky, kterou však strážníci neměli k dispozici.

Nakonec vše dobře dopadlo. Dům se podařilo uhasit a hlavně v něm nikdo další nebyl. Vystrašený pes skončil dočasně v útulku a muže se ženou si odvezla záchranka na vyšetření.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru