dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Ze stavby v Holešovicích se valil hustý dým, hořela izolace budovy
Ze stavby stoupal hustý dým. Foto: HZS Praha

Ze stavby v Holešovicích se valil hustý dým, hořela izolace budovy

V Argentinské ulici v Holešovicích dnes dopoledne po desáté hodině zasahovali hasiči u požáru na stavbě administrativní budovy.

Požár na ploše 20 krát 30 metrů zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací. Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů, sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň. Z objektu se valil hustý černý kouř.

„Požár byl lokalizován v 10:29 hodin, následně hasiči dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.  

Hasiči během zásahu zachránili jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu. Záchranka odvezla preventivně čtyři žáky z nedaleké střední školy, kteří sledovali požár a lehce se nadýchali zplodin hoření.

Na místě zasahovaly jednotky z holešovické, centrální a petřinské stanice. „Vyšetřovatel odhadl škodu na několik milionů korun. Přesný rozsah škod a příčina požáru je předmětem dalšího šetření,“ dodal Martin Kavka.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru