Dnes Neděle - zatazeno 19°C
Zítra Pondělí - oblacno 19°C
Neděle 14. 6. 2026
Svátek má Roland
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Ze stanice metra Florenc C se k autobusovému nádraží otevřel nový výstup
Výstup ze stanice metra Florenc směrem k autobusovému nádraží. Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Ze stanice metra Florenc C se k autobusovému nádraží otevřel nový výstup

Pražský dopravní podnik (DPP) od posledního lednového dne uvedl do zkušebního provozu druhý výstup z nástupiště stanice metra Florenc C do vestibulu směr autobusové nádraží a do ulice Křižíkova. Cestujícím se tím zjednoduší přestup z metra na dálkové autobusy, k přemístěné zastávce autobusových linek MHD směr Žižkov a k Hudebnímu divadlu Karlín v Křižíkově ulici, nebo do provozoven v ulici Na Florenci a naopak. Uvedení vestibulu a podchodu do plného provozu dopravní podnik předpokládá na konci příštího roku po kompletním dokončení rekonstrukce stropní desky. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková.

Nad vestibulem stanice Florenc C a přilehlým podchodem DPP už tři roky rekonstruuje stropní desku i samotný vestibul. Práce zde realizuje sdružení společností Metrostav DIZ a Geosan Group. Výstup z nástupiště stanice Florenc C byl kvůli stavebním pracím uzavřen od 6. června 2022. Po 970 dnech, tj. bezmála dvou letech a osmi měsících se 31. ledna 2025 vestibul částečně otevírá pro cestující.

Vzhledem k pokračujícím stavebním pracím na rekonstrukci monolitické stropní desky v oblasti křižovatky ulic Ke Štvanici a Křižíkova může DPP z vestibulu stanice Florenc C u autobusového nádraží otevřít pouze výstup E6 do Křižíkovy ulice.

„Byť je druhý výstup ze stanice metra Florenc C zpřístupněn v omezené míře, snažili jsme se se zhotovitelem otevřít alespoň tuto část v co nejkratším možném termínu. Je to díky postupu stavebních prací, kdy máme vyměněny dvě třetiny původních předepjatých nosníků a polovinu monolitické betonové desky. Současně je zrekonstruována tato část vestibulu a naistalováno nové osvětlení, které biodynamicky mění chromatičnost v závislosti na denní době a ročním období,“ řekl Daniel Veverka, projektový manažer DPP, řídící tuto investiční akci.

„Do konce příštího roku musíme vyměnit druhou polovinu betonové desky a zbývající třetinu nosníků, dokončit modernizaci vestibulu a podchodu včetně obchodních jednotek, nainstalovat eskalátory do výstupu a na úplný závěr také umělecké dílo Synapse od Jana Poše. Náš předpoklad je zprovoznění kompletně zmodernizovaného vestibulu na konci roku 2026,“ dodal.

Aktuálně zprovozňovaný výstup je vybaven novým typem přístřešku, které byly poprvé naistalovány nad výstupy ze stanice Náměstí Republiky u Masarykova nádraží a staly se novou městskou normou pro rekonstrukce dalších stanic metra.


Autor: Jan Puci

Proměnná LED dopravní značka v Lidické ulici je v provozu

Dnes ve 14:43

V ulici Lidická na Smíchově funguje v plném provozu od konce května nové proměnné LED dopravní značení. Opatření se týká změny označení režimu zásobování a zavedení nového parkovacího režimu. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Vlak narazil do větví, provoz se zastavil na dvě hodiny

Včera v 17:38

Deset minut před sobotní 14. hodinou narazil na jednokolejné trati mezi železničními stanicemi Praha-Smíchov a Praha-Řeporyje osobní vlak do větví. Nevykolejil, nikdo se nezranil. Kvůli nehodě však byla trať až do 16. hodiny uzavřena.

Největší pražské dobíjecí středisko pro elektromobily oblouží najednou až 161 vozidel

7. června 2026 v 17:11

Přesně po roce ukončila společnost Pražská energetika, ve které má hlavní město majetkový podíl, dosavadní zkušební provoz největšího kombinovaného dobíjecího HUBu pro elektromobily na území Prahy a uvedla jej do plnohodnotného ostrého provozu. HUB se nachází v ulici Novovysočanská v Praze 9 a je...

Diskuse: Rozšíření parkovacích zón v Hodkovičkách a pobřežní oblasti

29. května 2026 v 08:04

Praha 4 zve obyvatele na setkání a diskusi o možném rozšíření zón placeného stání. První debata se uskuteční v úterý 2. června od 18 hodin v ZŠ Jitřní a bude se týkat Hodkoviček a pobřežní oblasti u Vltavy. Další setkání se uskuteční ve čtvrtek 4. června na Novodvorské v ZŠ Jílovská. Na zmíněná...

Nová zastávka v Hodkovičkách

28. května 2026 v 11:28

Na tramvajové trati v Hodkovičkách přibude stejnojmenná tramvajová a autobusová zastávka. Její výstavba je naplánována od pondělí 1. června a skončí letos na podzim. V souvislosti s výstavbou je připraveno několik dopravních omezení.

Další články
Nahoru