dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Ze Smetanova nábřeží zmizela auta, začalo se zde hodovat
Smetanovo nábřeží se o sobotách proměňuje v korzo. Foto: archiv Nábřeží žije

Ze Smetanova nábřeží zmizela auta, začalo se zde hodovat

Smetanovo nábřeží dnes ožívá nejen kulinářským a degustačním programem, ale též urbanistickými přednáškami a diskusemi o rozvoji města. Projedou tudy jen tramvaje, řidiči musí na objížďky. Ty jsou vyznačeny.

Úsek mezi Národním divadlem a Platnéřskou ulicí v blízkosti Karlova mostu se dnes v osm hodin ráno proměnil v pěší zónu. Budou sem však moci cyklisté, tramvaje a večer také autobusy v rámci Pražské muzejní noci. Auta se sem vrátí až v deset večer.

Organizátoři akce chtějí zanalyzovat možnosti trvalejšího zklidnění Smetanova nábřeží, navázat intenzivnější spolupráci místních podniků a institucí s městem a hledat možnosti pro zlepšení podmínek pro život, studium a práci v této lokalitě.

nabrezi-zije-plakat-nahled

Dnešní den na Smetanově nábřeží je kulinářský a degustační. Na nábřeží jsou zahrádky s posezením, farmářské trhy a ochutnávky kuchyní pražských menšin – vietnamské, ruské, balkánské nebo slovenské.

Součástí programu bude dnes například kuchařská exhibice, výtvarné a rukodělné workshopy pro děti, interaktivní stěna Uličník, písničkáři nebo neobvyklé gastrokoncepty.

Smetanovo nábřeží se neproměnilo v pěší zónu jen dnes, ale auta sem nebudou moci ani následující čtyři soboty.


Další články
Nahoru