Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Ze Smetanova nábřeží kvůli opravám v sousední ulici dočasně zmizí omezení
Ostrůvek před kavárnou Slavia na Smetanově nábřeží bude dočasně odstraněn, aby auta nemusela jezdit po kolejích. Foto: Jan Puci

Ze Smetanova nábřeží kvůli opravám v sousední ulici dočasně zmizí omezení

Z důvodu rekonstrukce kanalizace v Divadelní ulici a vedení objízdné trasy o víkendu dočasně zmizí ostrůvek před kavárnou Slavia na Smetanově nábřeží, který brání průjezdu aut ve směru od Národního divadla. ČTK dnes informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Příští týden podle ní s předstihem skončí oprava mostu přes Divadelní.

S opravou mostu přes Divadelní v Národní ulici začala TSK v létě a původně měla skončit za 14 dní. Oprava vrchní části mostu skončí podle mluvčí v pondělí a spodní ve středu, na což naváže rekonstrukce kanalizace v Divadelní ulici.

Tu provede Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Z důvodu uzavření ulice, kterou budou muset auta objíždět, TSK odstraní dřívější úpravu u kavárny Slavia.

Tu nechalo město instalovat loni v květnu a týká se zhruba stometrového úseku ve směru od křižovatky s Národní ulicí. Na části vozovky osazené ostrůvkem tam vznikly předzahrádky restaurací.

Opatření vyvolalo kritiku ze strany opozičních ODS a ANO a také vedení Prahy 1, které si stěžovalo, že s ním krok nebyl projednán. Vedení města naopak uvedlo, že se omezení průjezdu aut osvědčilo a zlepšilo plynulost tramvají.

Na rekonstrukci kanalizace v Divadelní podle Liškové příští rok navážou další práce na nábřeží. Měla by tam vzniknout nová tramvajová zastávka Karlovy lázně mezi zastávkami Národní divadlo a Staroměstská ve směru od divadla.

Zrušena bude naopak duplicitní zastávka Národní divadlo na Smetanově nábřeží a na Masarykově nábřeží budou nově tramvaje stavět v obou směrech. Na Smetanově nábřeží město plánuje také nové stromořadí a rozšíření chodníků.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru