Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ze Smetanova nábřeží kvůli opravám v sousední ulici dočasně zmizí omezení
Ostrůvek před kavárnou Slavia na Smetanově nábřeží bude dočasně odstraněn, aby auta nemusela jezdit po kolejích. Foto: Jan Puci

Ze Smetanova nábřeží kvůli opravám v sousední ulici dočasně zmizí omezení

Z důvodu rekonstrukce kanalizace v Divadelní ulici a vedení objízdné trasy o víkendu dočasně zmizí ostrůvek před kavárnou Slavia na Smetanově nábřeží, který brání průjezdu aut ve směru od Národního divadla. ČTK dnes informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Příští týden podle ní s předstihem skončí oprava mostu přes Divadelní.

S opravou mostu přes Divadelní v Národní ulici začala TSK v létě a původně měla skončit za 14 dní. Oprava vrchní části mostu skončí podle mluvčí v pondělí a spodní ve středu, na což naváže rekonstrukce kanalizace v Divadelní ulici.

Tu provede Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Z důvodu uzavření ulice, kterou budou muset auta objíždět, TSK odstraní dřívější úpravu u kavárny Slavia.

Tu nechalo město instalovat loni v květnu a týká se zhruba stometrového úseku ve směru od křižovatky s Národní ulicí. Na části vozovky osazené ostrůvkem tam vznikly předzahrádky restaurací.

Opatření vyvolalo kritiku ze strany opozičních ODS a ANO a také vedení Prahy 1, které si stěžovalo, že s ním krok nebyl projednán. Vedení města naopak uvedlo, že se omezení průjezdu aut osvědčilo a zlepšilo plynulost tramvají.

Na rekonstrukci kanalizace v Divadelní podle Liškové příští rok navážou další práce na nábřeží. Měla by tam vzniknout nová tramvajová zastávka Karlovy lázně mezi zastávkami Národní divadlo a Staroměstská ve směru od divadla.

Zrušena bude naopak duplicitní zastávka Národní divadlo na Smetanově nábřeží a na Masarykově nábřeží budou nově tramvaje stavět v obou směrech. Na Smetanově nábřeží město plánuje také nové stromořadí a rozšíření chodníků.


Autor: ČTK

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

Dnes ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

Dnes v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

Včera ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

Včera v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru