dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Ze 1237 vězňů pražských věznic má práci skoro polovina z nich
Vězni pracují i na ručním dotřídění papírového odpadu. Foto: archiv

Ze 1237 vězňů pražských věznic má práci skoro polovina z nich

Z celkového počtu 1237 vězňů v pražských věznicích má práci 530. Většina z nich je zaměstnaná v provozu věznic na Ruzyni a Pankráci, mimo věznice má práci 168 odsouzených.

Nejčastěji se jedná o pomocné práce v potravinářství, automobilovém průmyslu, stavebnictví, kovovýrobě nebo dřevovýrobě. Na dotaz ČTK to uvedla tisková mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. Práce má pozitivní dopady na možnou recidivu.

Několik vězňů uklízí od letošního února ulice Prahy 2. Pilotní projekt startoval se čtyřmi vězni, nyní jich uklízí městskou část deset. „Vězni dosahují výborné produktivity práce. Jsou plně v oblečení společnosti Komwag. Pozitivní ohlasy vnímáme i ze strany široké veřejnosti, která si zejména všímá větší rychlosti úklidů," uvedl na dotaz ČTK Jan Petružálek ze společnosti Komwag.

Vězni jsou třikrát denně kontrolováni společností Komwag a několikrát do týdne i vězeňskou službou. „Za celou dobu spolupráce od února 2017 nedošlo k žádnému pochybení, a to jak po pracovní stránce, tak ani co se týče chování vězňů," dodal Petružálek.

V Pražských službách, které se zaměřuí na nakládání s odpadem a úklid silnic, je zaměstnáno kolem 20 odsouzených, sdělil ČTK tiskový mluvčí společnosti Radim Mana.

Vězni v Pražských službách pracují na ručním dotřídění papírového odpadu na třídících linkách Pod Šancemi na Praze 9 a v Chrášťanech (u Prahy). Fotogalerie: Papír vyhozený Pražany třídí vězni


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Dnes ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru