dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Ze 1237 vězňů pražských věznic má práci skoro polovina z nich
Vězni pracují i na ručním dotřídění papírového odpadu. Foto: archiv

Ze 1237 vězňů pražských věznic má práci skoro polovina z nich

Z celkového počtu 1237 vězňů v pražských věznicích má práci 530. Většina z nich je zaměstnaná v provozu věznic na Ruzyni a Pankráci, mimo věznice má práci 168 odsouzených.

Nejčastěji se jedná o pomocné práce v potravinářství, automobilovém průmyslu, stavebnictví, kovovýrobě nebo dřevovýrobě. Na dotaz ČTK to uvedla tisková mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. Práce má pozitivní dopady na možnou recidivu.

Několik vězňů uklízí od letošního února ulice Prahy 2. Pilotní projekt startoval se čtyřmi vězni, nyní jich uklízí městskou část deset. „Vězni dosahují výborné produktivity práce. Jsou plně v oblečení společnosti Komwag. Pozitivní ohlasy vnímáme i ze strany široké veřejnosti, která si zejména všímá větší rychlosti úklidů," uvedl na dotaz ČTK Jan Petružálek ze společnosti Komwag.

Vězni jsou třikrát denně kontrolováni společností Komwag a několikrát do týdne i vězeňskou službou. „Za celou dobu spolupráce od února 2017 nedošlo k žádnému pochybení, a to jak po pracovní stránce, tak ani co se týče chování vězňů," dodal Petružálek.

V Pražských službách, které se zaměřuí na nakládání s odpadem a úklid silnic, je zaměstnáno kolem 20 odsouzených, sdělil ČTK tiskový mluvčí společnosti Radim Mana.

Vězni v Pražských službách pracují na ručním dotřídění papírového odpadu na třídících linkách Pod Šancemi na Praze 9 a v Chrášťanech (u Prahy). Fotogalerie: Papír vyhozený Pražany třídí vězni


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru