dnes
Pondělí - polojasno
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
7°C
Ze 1237 vězňů pražských věznic má práci skoro polovina z nich
Vězni pracují i na ručním dotřídění papírového odpadu. Foto: archiv

Ze 1237 vězňů pražských věznic má práci skoro polovina z nich

Z celkového počtu 1237 vězňů v pražských věznicích má práci 530. Většina z nich je zaměstnaná v provozu věznic na Ruzyni a Pankráci, mimo věznice má práci 168 odsouzených.

Nejčastěji se jedná o pomocné práce v potravinářství, automobilovém průmyslu, stavebnictví, kovovýrobě nebo dřevovýrobě. Na dotaz ČTK to uvedla tisková mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. Práce má pozitivní dopady na možnou recidivu.

Několik vězňů uklízí od letošního února ulice Prahy 2. Pilotní projekt startoval se čtyřmi vězni, nyní jich uklízí městskou část deset. „Vězni dosahují výborné produktivity práce. Jsou plně v oblečení společnosti Komwag. Pozitivní ohlasy vnímáme i ze strany široké veřejnosti, která si zejména všímá větší rychlosti úklidů," uvedl na dotaz ČTK Jan Petružálek ze společnosti Komwag.

Vězni jsou třikrát denně kontrolováni společností Komwag a několikrát do týdne i vězeňskou službou. „Za celou dobu spolupráce od února 2017 nedošlo k žádnému pochybení, a to jak po pracovní stránce, tak ani co se týče chování vězňů," dodal Petružálek.

V Pražských službách, které se zaměřuí na nakládání s odpadem a úklid silnic, je zaměstnáno kolem 20 odsouzených, sdělil ČTK tiskový mluvčí společnosti Radim Mana.

Vězni v Pražských službách pracují na ručním dotřídění papírového odpadu na třídících linkách Pod Šancemi na Praze 9 a v Chrášťanech (u Prahy). Fotogalerie: Papír vyhozený Pražany třídí vězni


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru