Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zdrogovaný řidič se už rok vyhýbal nástupu do vězení. A navíc se vydával za někoho jiného
Psovod se služebním psem při prohledávání auta. Zdroj foto: Policie ČR

Zdrogovaný řidič se už rok vyhýbal nástupu do vězení. A navíc se vydával za někoho jiného

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky při silniční kontrole odhalili muže, který se téměř rok skrýval před nástupem do vězení, navíc byl pod vlivem drog a měl pozměněné VIN od vozidla. O týden starém případu dnes informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si ve středu odpoledne povšimli v Průběžné ulici v Praze 10 vozidla BMW, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Za volantem seděl řidič, který byl značně nervózní a při silniční kontrole se prokazoval doklady, které patřili osmačtyřicetiletému muži. Vzápětí policisté zjistili, že se řidič vydává za někoho jiného a on sám je v celostátním pátrání.

„V březnu minulého roku měl totiž za páchání majetkové trestné činnosti nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody.  Policisté u muže provedli test na drogy, který byl pozitivní. Ve vozidle nalezli sáček s bílou krystalickou látkou, kde se nacházelo přestupkové množství pervitinu,“ popsala mluvčí.

Jelikož měli policisté podezření, že se v autě mohou nacházet i další drogy, zavolali si na místo psovoda se služebním psem, který další omamné a psychotropní látky již nenalezl.  Dále šetřením zjistili, že v motorové části je VIN vyraženo tak, že neodpovídá tovární výrobě a čísla i písmena byla nesouměrná.

„Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření, že je vozidlo odcizené, zavolali si na místo kriminalisty, kteří vozidlo zajistili a odeslali k dalšímu zkoumání. Policisté řidiče omezili na osobní svobodě a po všem potřebných úkonech převezli do věznice,“ uvedla Siřišťová.

Čtyřiačtyřicetiletý muž je podle ní v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s osobnímu údaji, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Případem se i nadále zabývají pražští policisté.


Autor: Karel Netolický

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Dnes v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Další články
Nahoru