Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zdrogovaný řidič se už rok vyhýbal nástupu do vězení. A navíc se vydával za někoho jiného
Psovod se služebním psem při prohledávání auta. Zdroj foto: Policie ČR

Zdrogovaný řidič se už rok vyhýbal nástupu do vězení. A navíc se vydával za někoho jiného

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky při silniční kontrole odhalili muže, který se téměř rok skrýval před nástupem do vězení, navíc byl pod vlivem drog a měl pozměněné VIN od vozidla. O týden starém případu dnes informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si ve středu odpoledne povšimli v Průběžné ulici v Praze 10 vozidla BMW, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Za volantem seděl řidič, který byl značně nervózní a při silniční kontrole se prokazoval doklady, které patřili osmačtyřicetiletému muži. Vzápětí policisté zjistili, že se řidič vydává za někoho jiného a on sám je v celostátním pátrání.

„V březnu minulého roku měl totiž za páchání majetkové trestné činnosti nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody.  Policisté u muže provedli test na drogy, který byl pozitivní. Ve vozidle nalezli sáček s bílou krystalickou látkou, kde se nacházelo přestupkové množství pervitinu,“ popsala mluvčí.

Jelikož měli policisté podezření, že se v autě mohou nacházet i další drogy, zavolali si na místo psovoda se služebním psem, který další omamné a psychotropní látky již nenalezl.  Dále šetřením zjistili, že v motorové části je VIN vyraženo tak, že neodpovídá tovární výrobě a čísla i písmena byla nesouměrná.

„Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření, že je vozidlo odcizené, zavolali si na místo kriminalisty, kteří vozidlo zajistili a odeslali k dalšímu zkoumání. Policisté řidiče omezili na osobní svobodě a po všem potřebných úkonech převezli do věznice,“ uvedla Siřišťová.

Čtyřiačtyřicetiletý muž je podle ní v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s osobnímu údaji, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Případem se i nadále zabývají pražští policisté.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru