dnes
Neděle - polojasno
19°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Zdrogovaný řidič sahal při kontrole po samurajském meči
Zdrogovaný řidič vezl v autě samurajský meč. Foto: Policie ČR

Zdrogovaný řidič sahal při kontrole po samurajském meči

V sobotu krátce odpoledne kontrolovali policisté v blízkosti křižovatky ulic Milady Horákové a Svatovítská škodovku. Ukázalo se, že je v policejních evidencích vedena jako odcizená.  

Řidič kontrolovaného vozu odmítl s hlídkou spolupracovat, nechtěl pokynů policistů uposlechnout a místo toho sahal po samurajském meči katana se 40 centimetrů dlouhou čepelí.

„Policisté proto vůči řidiči použili donucovací prostředky včetně hrozby namířenou střelnou zbraní. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že zadržený třicetiletý muž má pozitivní orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek a rovněž platný zákaz řízení,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Řidič i jeho jednačtyřicetiletý spolujezdec skončili na policejní služebně pro podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Případ si převzali kriminalisté prvního policejního obvodu.


Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

23. května 2019 v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Další články
Nahoru