Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zdrogovaný muž ohrožoval na ulici nožem kolemjdoucí
Na místě zasahovala městská policie. Foto: Jan Puci

Zdrogovaný muž ohrožoval na ulici nožem kolemjdoucí

V noci na úterý zavolal na tísňovou linku strážníků muž a žádal o rychlý příjezd hlídky s tím, že jeho a další dvě ženy neznámý agresor ohrožuje v centru metropole kuchyňským nožem. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Do Spálené ulice přijeli strážníci během pár minut. Oznamovatel jim upřesnil popis agresora a ukázal směr, kterým odešel.

Na zastávce právě probíhal přestup na noční linku a v jedné ze souprav si strážníci všimli muže odpovídajícího popisu. 

„Vstoupili do tramvaje a vyzvali ho, aby si lehl na zem. Dotyčný výzvy sice uposlechl, ale pak si rychle sáhl pod oblečení a snažil se něco nahmatat. Protože strážníci věděli, že je ozbrojen, za pomoci donucovacích prostředků ho zpacifikovali a následně v poutech vyvedli ven,“ popsala mluvčí.

Před příjezdem státní policie u něj hlídka provedla test na alkohol a drogy, protože byl neklidný a rychle se u něj měnila nálada. Devětatřicetiletý muž měl pozitivní test na drogy. 


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru