dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Zdrogovaný muž chtěl jet na Ukrajinu slavit Rizdvo. V ukradené škodovce ujel jen pár metrů
V tomto typu auta se chtěl zloděj vydat na Ukrajinu. Ilustrační foto: SuperTank17 / Wikimedia Commons

Zdrogovaný muž chtěl jet na Ukrajinu slavit Rizdvo. V ukradené škodovce ujel jen pár metrů

I když se ukrajinské Vánoce – Rizdvo – slaví až od 7. ledna, Ukrajinec z Prahy se rozhodl vydat autem za svou rodinou už na Štědrý den. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nebylo auto kradené a řidič vyrazil na cestu pod vlivem drog. Z plánované více než tisícovky kilometrů však nakonec urazil jen pár metrů. Vhledem k jeho stavu nutno podotknout, že naštěstí.

„Na Štědrý den v půl deváté ráno upozornil policisty na lince 158 občan, že v ulici Štíbrova spí v zaparkovaném a nastartovaném autě muž. Na místo vyjela hlídka pohotovostní motorizované jednotky, jejíž policisté následně spáče zadrželi,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Měli k tomu totiž hned několik důvodů. Prvním z nich bylo, že čtyřiadvacetiletý Ukrajinec spal ve vozidle, které nedlouho před tím ukradl ve vedlejší ulici a popojel s ním pouze několik desítek metrů do již zmiňované ulice Štíbrova. Tím ale porušil čerstvý zákaz řízení motorových vozidel, který měl platný čtyři dny.

Ukradeného Formana navíc řídil pod vlivem drog, což i sám přiznal a uvedl, že je konzumentem pervitinu. „Dalšími důvody, proč mladík skončil na policejní služebně byly příkaz k zatčení a příkaz k zadržení, které na mladíka vydala státní zastupitelství a soudy,“ pokračoval Hulan.

Vyšetřovatel zahájil s Ukrajinecem úkony trestného řízení pro trestné činy krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ke krádeži vozu zadržený mladík policistům uvedl, že auto odcizil proto, aby se měl jak dostat na svátky za rodinou do své vlasti.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru