Dnes Úterý - polojasno 4°C
Zítra Středa - prehanky-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zdrogovaný cizinec se zablokovaným řidičákem se snažil uplatit strážníky
Ulice Na Musilech, ve které došlo k zadržení zdrogovaného řidiče. Foto: Pavel Hrdlička

Zdrogovaný cizinec se zablokovaným řidičákem se snažil uplatit strážníky

Vjezd do zákazu skončil podezřením na trestný čin. Bez řidičáku, v pátrání a pod vlivem se snažil uplatit strážníky. Docela drzost, nemyslíte? O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

V ulici Na Musilech v Praze 12 zaujalo v úterý 6. prosince večer pozornost hlídky osobní auto, jehož řidič ignoroval zákaz vjezdu. Doklady u sebe neměl a tvrdil, že mu je donese žena.

Během čekání nabídl strážníkům 5000 korun za to, že ho nebudou řešit. Pak na svém telefonu předložil fotokopii cestovního pasu jiného státu a nadiktoval své údaje ústně.

„Lustrací hlídka zjistila, že má 29letý cizinec blokovaný řidičský průkaz a navíc je v celostátním pátrání,“ sdělila Seifertová.

Po pozitivním testu na drogy a tvrzení ženy, že doklady si její muž teprve vyřizuje, následovalo omezení na osobní svobodě a předání celé věci Policii ČR.


Autor: Karel Netolický

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

Dnes v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

Dnes v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Další články
Nahoru