dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražské krimi

Zdrogování policisté, zmlácený slušňák na služebně, hlavičky o zeď. Tady něco nehraje…

V pondělí okolo půl třetí ráno vyjelo z křižovatky v Bohdanečské ulici auto tak rychle, že se neudrželo ve svém pruhu a nebezpečně vjelo do protisměru. Než mu čakovičtí policisté stihli dát pokyn k zastavení, řidič sešlápnul plyn a na okamžik se ztratil z dohledu.

U zámku Ctěnice ho policisté sice dostihli, muž se však prudce otočil do protisměru a ve své rychlé jízdě pokračoval zpět do Vinoře. Na opakované výzvy k zastavení nereagoval a se snažil ujet ven z Prahy. V jednu chvíli dokonce málem způsobil dopravní nehodu, když ve vysoké rychlosti projel Bohdanečskou ulici, kde v protisměru ohrozil nezúčastněného řidiče. O několik ulic dál, nedaleko Podolanské ulice, pak konečně zastavil.

Z místa rychle vystoupil muž, který okamžitě vykřikoval, že vozidlo neřídil. Policisté tohoto muže následně vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce, což ale na místě odmítl. Během kontroly si navíc v autě všimli rozpité plechovky s pivem.

Muž odmítal spolupracovat, auto si na místě převzal řidičův střízlivý syn, který se celé události účastnil jako spolujezdec. Silniční pirát byl převezen na policejní služebnu. Na lavici opakovaně mlátit hlavou o zeď, přičemž křičel, že ho policisté bijí. Policisté muže uklidnili a na místo raději zavolali záchrannou službu, která ho za asistence policistů převezla na vyšetření do nemocnice.

„Tím ale peripetie s řidičem rozhodně nekončily. Když se všichni opětovně vrátili na služebnu, osočil muž policisty z toho, že jsou pod vlivem drog. Na místo proto musela vyrazit další, nezúčastněná hlídka, která u tamních kolegů provedla orientační testy na drogy a také dechové zkoušky. Ty byly ve všech případech negativní,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.  

„Následně se policisté konečně dostali k samotnému zadokumentování řidičovo přestupkového jednání. V této souvislosti muži zadrželi řidičský průkaz a za neuposlechnutí výzvy k zastavení vozidla a odmítnutí dechové zkoušky mu nyní ve správním řízení hrozí pokuta až do padesáti tisíc korun a zákaz řízení,“ dodala.

Nebylo to podle ní navíc poprvé, co se s tímto čtyřiačtyřicetiletým mužem čakovičtí policisté setkali. V minulosti ho opakovaně řešili za přestupky proti občanskému soužití. 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru