Dnes Pátek - snih 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 2°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zdrogovaná řidička ujížděla strážníkům, protože se jich prý lekla
Mladou ženu zadržela po divoké honičce hlídka policie. Foto: Karel Netolický

Zdrogovaná řidička ujížděla strážníkům, protože se jich prý lekla

Nebezpečnou jízdu údajné studentky autoškoly zastavily v sobotu 16. září až náletové dřeviny v poli. Strážníci nejprve použili varovný výstřel, pak hrozbu namířenou zbraní. Informovala o tom mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Případ šetří státní policie.

Hlídka z Prahy 5 si v ulici Na Bělidle všimla vozidla jedoucího v protisměru a rozhodla se řidičku za porušení dopravního auta řešit. „Ta ale po spatření strážníků otočila vozidlo a začala ujíždět. Za použití výstražného zvukového a světelného zařízení se hlídka vydala za ní,“ sdělila Seifertová. 

Řidička v neosvětleném vozidle podle tvrzení mluvčí ujížděla rychlostí přes 180 kilometrů v hodině, nerespektovala výzvy k zastavení ani dopravní značení, přejížděla do protisměru, ignorovala červenou na semaforu. 

Nakonec odbočila do pole a ujížděla dál i přes varovný výstřel do vzduchu. Zastavily ji až náletové dřeviny, do kterých najela a poškodila přední část auta. Pod hrozbou namířenou služební zbraní 29letá řidička i 21letý spolujezdec vystoupili. 

„Po omezení na osobní svobodě je strážníci předali přivolané státní policii. Řidička, u které test odhalil přítomnost amfetaminu, své chování vysvětlila tím, že se strážníků lekla, a proto jednala zmateně. Zatím řidičský průkaz nevlastní, v autoškole ji prý čekají ještě závěrečné testy,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru