Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 29°C
Středa 26. 6. 2024
Svátek má Adriana
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zdrogovaná řidička ujížděla strážníkům, protože se jich prý lekla
Mladou ženu zadržela po divoké honičce hlídka policie. Foto: Karel Netolický

Zdrogovaná řidička ujížděla strážníkům, protože se jich prý lekla

Nebezpečnou jízdu údajné studentky autoškoly zastavily v sobotu 16. září až náletové dřeviny v poli. Strážníci nejprve použili varovný výstřel, pak hrozbu namířenou zbraní. Informovala o tom mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Případ šetří státní policie.

Hlídka z Prahy 5 si v ulici Na Bělidle všimla vozidla jedoucího v protisměru a rozhodla se řidičku za porušení dopravního auta řešit. „Ta ale po spatření strážníků otočila vozidlo a začala ujíždět. Za použití výstražného zvukového a světelného zařízení se hlídka vydala za ní,“ sdělila Seifertová. 

Řidička v neosvětleném vozidle podle tvrzení mluvčí ujížděla rychlostí přes 180 kilometrů v hodině, nerespektovala výzvy k zastavení ani dopravní značení, přejížděla do protisměru, ignorovala červenou na semaforu. 

Nakonec odbočila do pole a ujížděla dál i přes varovný výstřel do vzduchu. Zastavily ji až náletové dřeviny, do kterých najela a poškodila přední část auta. Pod hrozbou namířenou služební zbraní 29letá řidička i 21letý spolujezdec vystoupili. 

„Po omezení na osobní svobodě je strážníci předali přivolané státní policii. Řidička, u které test odhalil přítomnost amfetaminu, své chování vysvětlila tím, že se strážníků lekla, a proto jednala zmateně. Zatím řidičský průkaz nevlastní, v autoškole ji prý čekají ještě závěrečné testy,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru