Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 17°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zdravotním klaunům pomohou respirátory od Prahy 1
Respirátory předal ředitelce Kateřině Slámové-Kubešové místostarosta Petr Burgr. Foto: Praha 1

Zdravotním klaunům pomohou respirátory od Prahy 1

Tisícovku respirátorů darovala radnice Prahy 1 dobročinné organizaci Zdravotní klaun, která již od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. Respirátory předal ředitelce organizace Kateřině Slámové-Kubešové 1. místostarosta Petr Burgr.

„Velmi oceňuji práci, kterou děláte pro nemocné děti a seniory. A budu moc rád, když se mezi klauny ve větší míře zařadí i mladší generace, aby se tak mohla setkat s realitou, učit se pomáhat a pochopit celý proces vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu nemocných,“ uvedl 1. místostarosta Petr Burgr.

Zdravotní klauni navštěvují pacienty na různých nemocničních odděleních, na onkologii, chirurgii, psychiatrii či JIPce, ale doprovází je až na operační sál.

„Organizujeme pro pacienty cirkusy, kde se třeba mohou děti naučit žonglovat. Nezapomínáme ani na seniory, kterým naši klauni během pandemie psali osobní dopisy,“ doplnila Kateřina Slámová-Kubešová.

Zdravotní klauni působí nejen ve zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory, ale i v domácnostech. V rámci Virtuální klauniády je možné si pozvat prostřednictvím videohovoru klauna i domů, pokud je dítě dlouhodobě nemocné.


Autor: TZ, red

Historie modelu Air Jordan 1

Včera v 06:30

Pokud na světě existuje jeden model tenisky, která si pro sebe ukradla nejvíce pozornosti a slávy v celé sneaker game, je to právě Air Jordan 1. Model Air Jordan 1 proslavil zejména legendární basketbalový hráč Michael Jordan. Jak to tak ale bývá, začátky této tenisky nebyly tak slavné, jak by se...

Originální menu spárované s pivními speciály, Berky vaří ve Fortelu

15. září 2021 ve 21:30

Smíchovská novinka na gastronomické scéně – restaurace Fortel od pivovaru Staropramen – nabídne exkluzivní menu šéfkuchaře Pavla Berkyho. Od 20. září se bude párovat s pivními speciály Smíchovského výběru. Událost vyvrcholí akcí pro širokou veřejnost 30. září, kdy bude Pavel Berky vařit v otevřené...

Pražští studenti zvítězili ve dvou mezinárodních soutěžích

8. září 2021 v 07:16

Studenti pražských středních škol zvítězili ve dvou prestižních mezinárodních soutěžích, Young Artists and Authors Showcase a 2021 Youth Leadership Summit. 

Jóga 50+ na Národní třídě bez rezervace

1. září 2021 v 08:49

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení pro 50+ se vrací po prázdninách do YOGAME STUDIA na Národní třídu.

Praha 10 startuje osvětovou kampaň na téma zdraví, součástí bude i veletrh

31. srpna 2021 v 10:53

Celé dva měsíce, září a říjen, věnuje Praha 10 osvětě v oblasti zdraví. V rámci kampaně přinese řadu rad a tipů souvisejících se zdravým životním stylem a prevencí různých onemocnění. Iniciativu s názvem Zdravá Praha 10 připravila ve spolupráci s desítkami profesních organizací, součástí bude...

Návrhářka Vodochodská povede módní workshop, účast je zdarma

30. srpna 2021 ve 20:07

V prvním patře obchodního centra Palladium bude mít ve středu 1. září ve volnočasové Zóně, která je v prvním patře, od 17 do 19 hodin návrhářka, stylistka a módní koučka Kamila Vodochodská workshop, při kterém provede účastníky módní džunglí.

Další články
Nahoru