Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zdravotním klaunům pomohou respirátory od Prahy 1
Respirátory předal ředitelce Kateřině Slámové-Kubešové místostarosta Petr Burgr. Foto: Praha 1

Zdravotním klaunům pomohou respirátory od Prahy 1

Tisícovku respirátorů darovala radnice Prahy 1 dobročinné organizaci Zdravotní klaun, která již od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. Respirátory předal ředitelce organizace Kateřině Slámové-Kubešové 1. místostarosta Petr Burgr.

„Velmi oceňuji práci, kterou děláte pro nemocné děti a seniory. A budu moc rád, když se mezi klauny ve větší míře zařadí i mladší generace, aby se tak mohla setkat s realitou, učit se pomáhat a pochopit celý proces vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu nemocných,“ uvedl 1. místostarosta Petr Burgr.

Zdravotní klauni navštěvují pacienty na různých nemocničních odděleních, na onkologii, chirurgii, psychiatrii či JIPce, ale doprovází je až na operační sál.

„Organizujeme pro pacienty cirkusy, kde se třeba mohou děti naučit žonglovat. Nezapomínáme ani na seniory, kterým naši klauni během pandemie psali osobní dopisy,“ doplnila Kateřina Slámová-Kubešová.

Zdravotní klauni působí nejen ve zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory, ale i v domácnostech. V rámci Virtuální klauniády je možné si pozvat prostřednictvím videohovoru klauna i domů, pokud je dítě dlouhodobě nemocné.


Autor: TZ, red

Pět nejčastějších chyb při dávání novoročního předsevzetí. Děláte je také?

20. ledna 2023 ve 13:48

Zhubnu do plavek, začnu si hlídat stravu nebo konečně přestanu kouřit. Také patříte mezi ty, kteří si s příchodem ledna dávají nové životní cíle? Ať už jsou tato novoroční předsevzetí jakákoliv, šance na jejich dodržení bývá obvykle malá. Víte proč? Toto je pět nejčastějších chyb, kterých se...

Fashion market v Praze 11

16. ledna 2023 ve 12:02

V sobotu 21. ledna se od 10 do 14 hodin koná Fashion market v Kulturním centru a kavárně Mezi Domy.

Pacienti s HAE trpí nebezpečnými otoky. Dárci plazmy jim dávají šanci na lepší život

27. prosince 2022 v 08:02

Pod zkratkou HAE se ukrývá vzácné onemocnění, které postihuje přibližně jednoho z 50 000 lidí. Projevuje se otoky na různých částech těla, jež mohou výrazně komplikovat život, nebo jej dokonce ohrozit. Pomoc těmto pacientům přinášejí i léky vyráběné z krevní plazmy. Její dárci v rámci akce Giving...

ORL ambulance pro dospělé i děti v Nemocnici Na Františku

21. prosince 2022 ve 13:13

V prostorách Nemocnice Na Františku otevře 2. ledna svoji ORL ambulanci profesor Jan Betka, mezinárodně uznávaný odborník na ušní, nosní a krční onemocnění.

Další články
Nahoru