Dnes Pátek - oblacno 27°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 21°C
Pátek 19. 8. 2022
Svátek má Ludvík
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zdravotním klaunům pomohou respirátory od Prahy 1
Respirátory předal ředitelce Kateřině Slámové-Kubešové místostarosta Petr Burgr. Foto: Praha 1

Zdravotním klaunům pomohou respirátory od Prahy 1

Tisícovku respirátorů darovala radnice Prahy 1 dobročinné organizaci Zdravotní klaun, která již od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. Respirátory předal ředitelce organizace Kateřině Slámové-Kubešové 1. místostarosta Petr Burgr.

„Velmi oceňuji práci, kterou děláte pro nemocné děti a seniory. A budu moc rád, když se mezi klauny ve větší míře zařadí i mladší generace, aby se tak mohla setkat s realitou, učit se pomáhat a pochopit celý proces vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu nemocných,“ uvedl 1. místostarosta Petr Burgr.

Zdravotní klauni navštěvují pacienty na různých nemocničních odděleních, na onkologii, chirurgii, psychiatrii či JIPce, ale doprovází je až na operační sál.

„Organizujeme pro pacienty cirkusy, kde se třeba mohou děti naučit žonglovat. Nezapomínáme ani na seniory, kterým naši klauni během pandemie psali osobní dopisy,“ doplnila Kateřina Slámová-Kubešová.

Zdravotní klauni působí nejen ve zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory, ale i v domácnostech. V rámci Virtuální klauniády je možné si pozvat prostřednictvím videohovoru klauna i domů, pokud je dítě dlouhodobě nemocné.


Autor: TZ, red

Chcete zhubnout? Zkoušeli jste vlákninu?

17. srpna 2022 v 11:42

Léto je v plném proudu, nejeden z nás se zděsil, když se měl svléknout do plavek. V kalhotách a svetru se to nezdá, ale nějaké to kilo navíc prostě máme. Poznáváte se v tom? Vyzkoušeli jste už celou řadu zaručených diet, ale kila ne a ne zmizet? Jděte na to chytře a zkuste...

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Nejen ruce a nohy, nahradit lze i jiné části těla. Nejnáročnější je docílit správného statického pohledu, říká anaplastoložka Allison Vestová

27. července 2022 v 10:38

Dnešní medicína dokáže zázraky takřka na počkání. Vděčíme za to vývoji vědy a techniky, ale především umu skutečných odborníků v medicínské oblasti. Řadí se k nim také anaplastoložka Allison Vestová. Ta se zabývá výrobou a následnou aplikací umělých protéz méně tradičních částí lidského těla,...

PVK: Teploty stoupají, voda v bazénu si zaslouží kontrolu

21. července 2022 v 09:42

Horké léto právě vrcholí a teploty v těchto dnech i metropoli přesahují třicet stupňů celsia. To vše vybízí ke koupání v přírodních zdrojích i v domácích bazénech. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou...

Další články
Nahoru