dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražská politika

Zdravotnické sety pro strážníky

Městská část Praha 12 je první z městských částí, která věnovala autohlídkám Městské policie specializované zdravotnické vybavení pro poskytování první pomoci.

Starosta městské části Praha 12 Petr Prchal za přítomnosti předsedy výboru pro bezpečnost a legislativu Zastupitelstva hlavního města Prahy Petra Hány předal vedení Městské policie profesionální zdravotnické sety. Ty budou sloužit k vybavení hlídkových vozů Obvodního ředitelství Městské policie Praha 12.

Petr Hána zde jako radní pochválil Prahu 12 za to, že jako první městská část uvolnila finanční částku na zdravotnické sety, a věří, že bude příkladem i pro ostatní.

„Jsou to právě strážníci Městské policie, kteří často bývají první u různých nehod, neštěstí nebo ohrožení zdraví či života. S Městskou policií úzce spolupracujeme, a tak víme, že naši strážníci jsou díky iniciativě ředitele OŘ Gejzy Ulehly pravidelně odborně školeni v poskytování zdravotnické pomoci. A to nejen na základní úrovni, kterou bychom měli znát všichni, ale jsou vycvičeni na mnohem vyšší úrovni. To je důvod, proč se radnice Prahy 12 rozhodla nakoupit podle požadovaných specifikací profesionální zdravotnické sety,“ konstatoval starosta Petr Prchal.

Předávání se zúčastnil i ředitel Městské policie Eduard Šuster, který tuto iniciativu velmi přivítal a ve svém poděkování zdůraznil, že: „Tento dar přesně zapadá do naší dlouhodobé koncepce vybavenosti autohlídek. Výhledově chceme dosáhnout toho, aby všechny automobily měly zdravotnické vybavení. Díky němu má hlídka větší možnosti pro záchranu životů nebo zdraví. Nemusí se jednat pouze o nehody, může jít i o běžný kolaps, jakých je zvláště v teplých měsících mnoho.“


Další články
Nahoru