Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zdravotní problémy mužů, na které by si měli dávat pozor
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: MAYA LAB / Shutterstock.com

Zdravotní problémy mužů, na které by si měli dávat pozor

Každé pohlaví je náchylné k charakteristickým onemocněním, na která trpí. S postupujícím věkem se musí muži připravit na několik zdravotních potíží, která jsou spojena s jejich pohlavím a věkem. Podívejme se na nejčastější problémy, se kterými se budete potýkat jako muž ve středním nebo starším věku. Mnoho z toho ale může postihnout i muže kolem třicítky.

Poruchy erekce

Tohle je největší strašák každého muže. Příčiny a řešení erektilní dysfunkce je hned několik. Důležité je, abyste vyhledali pomoc lékaře a sdíleli s ním své problémy. Tímto problémem trpí v nějakém věku asi polovina mužů. Proto v tom rozhodně nejste sami. I přesto je toto téma obrovské tabu a téměř žádný muž o tom nechce mluvit s partnerkou ani lékařem. 

Příčin přitom existuje mnoho. Může se jednat o stres, úzkosti, hormonální poruchy, špatné prokrvení údu, neurologické nebo metabolické problémy. Nic z toho byste neměli podceňovat. Konzultace s odborníkem vám může hodně pomoci nejen se zdravím, ale také sebevědomím a vztahem v partnerství. Možnosti léčby jsou také různé:

  • podtlaková pumpa,
  • speciální léky formou tablet,
  • injekční podávání léčivých látek,
  • chirurgické řešení a další. 

Kardiovaskulární onemocnění

Dalším strašákem jsou srdeční onemocnění. Ty jsou spojené s kouřením, obezitou a nezdravou stravou. Oblíbené praskací kapsle s příchutí v cigaretách chutnají skvěle a dokáží vás úžasně uvolnit. Musíte jen počítat s tím, že kouření není nejzdravější. Mnohem větším rizikem je ale obezita, která vede k cukrovce, srdečním chorobám, vysokému cholesterolu a mrtvici.

Vypadávání vlasů a kožní problémy

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale plešatost je noční můrou mnoha mužů. Dokonce je tento stav spojován s depresemi u mužů středního věku. Tyto problémy obvykle způsobuje dědičnost a můžete samozřejmě používat mnoho kosmetických přípravků. Se zdravím pleti i vlasů vám pomohou pomoci účinné cbd produkty. Vždy byste se ale měli poradit s odborníkem.

Problémy s prostatou

Rakovina prostaty je nejčastějším typem rakoviny u mužů. Může se zdát, že neexistuje žádná prevence tohoto onemocnění. Opak je pravdou. Díky pravidelnému pohybu, zdravé stravě a omezení nadměrné konzumace vápníku. Přidejte k tomu dost vitamínu D (hlavně ze slunce) a choďte na pravidelné kontroly k lékaři. Jedině tak se můžete rakovině vyhnout.


Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

2. října 2022 v 19:47

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku....

Letňany zvou na preventivní akci Den zdraví

2. října 2022 v 16:36

Ve středu 12. října se v obřadní síni radnice Prahy 18 v Bechyňské ulici 639 uskuteční akce Den zdraví. Mezi desátou a sedmnáctou hodinou si mohou občané této městské části nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, krevní tlak a puls, množství tuku v těle. Dále zde bude zajištěna...

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Další články
Nahoru