Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zdravotní problémy mužů, na které by si měli dávat pozor
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: MAYA LAB / Shutterstock.com

Zdravotní problémy mužů, na které by si měli dávat pozor

Každé pohlaví je náchylné k charakteristickým onemocněním, na která trpí. S postupujícím věkem se musí muži připravit na několik zdravotních potíží, která jsou spojena s jejich pohlavím a věkem. Podívejme se na nejčastější problémy, se kterými se budete potýkat jako muž ve středním nebo starším věku. Mnoho z toho ale může postihnout i muže kolem třicítky.

Poruchy erekce

Tohle je největší strašák každého muže. Příčiny a řešení erektilní dysfunkce je hned několik. Důležité je, abyste vyhledali pomoc lékaře a sdíleli s ním své problémy. Tímto problémem trpí v nějakém věku asi polovina mužů. Proto v tom rozhodně nejste sami. I přesto je toto téma obrovské tabu a téměř žádný muž o tom nechce mluvit s partnerkou ani lékařem. 

Příčin přitom existuje mnoho. Může se jednat o stres, úzkosti, hormonální poruchy, špatné prokrvení údu, neurologické nebo metabolické problémy. Nic z toho byste neměli podceňovat. Konzultace s odborníkem vám může hodně pomoci nejen se zdravím, ale také sebevědomím a vztahem v partnerství. Možnosti léčby jsou také různé:

  • podtlaková pumpa,
  • speciální léky formou tablet,
  • injekční podávání léčivých látek,
  • chirurgické řešení a další. 

Kardiovaskulární onemocnění

Dalším strašákem jsou srdeční onemocnění. Ty jsou spojené s kouřením, obezitou a nezdravou stravou. Oblíbené praskací kapsle s příchutí v cigaretách chutnají skvěle a dokáží vás úžasně uvolnit. Musíte jen počítat s tím, že kouření není nejzdravější. Mnohem větším rizikem je ale obezita, která vede k cukrovce, srdečním chorobám, vysokému cholesterolu a mrtvici.

Vypadávání vlasů a kožní problémy

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale plešatost je noční můrou mnoha mužů. Dokonce je tento stav spojován s depresemi u mužů středního věku. Tyto problémy obvykle způsobuje dědičnost a můžete samozřejmě používat mnoho kosmetických přípravků. Se zdravím pleti i vlasů vám pomohou pomoci účinné cbd produkty. Vždy byste se ale měli poradit s odborníkem.

Problémy s prostatou

Rakovina prostaty je nejčastějším typem rakoviny u mužů. Může se zdát, že neexistuje žádná prevence tohoto onemocnění. Opak je pravdou. Díky pravidelnému pohybu, zdravé stravě a omezení nadměrné konzumace vápníku. Přidejte k tomu dost vitamínu D (hlavně ze slunce) a choďte na pravidelné kontroly k lékaři. Jedině tak se můžete rakovině vyhnout.


Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Vše o úsporném bydlení

12. února 2024 v 09:56

Nechte si poradit, jak vybudovat moderní úsporné bydlení. Zúčastněte se už tento týden 15. – 17. února veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD, které se konají ve výstavním areálu v Letňanech. Různě zaměřené expozice vám představí to nejlepší z nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb a...

Praha 14 opět přispívá na prevenci

10. února 2024 v 07:57

V pondělí Rada Prahy 14 schválila pokračování v programu na podporu prevence nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované vyšetření prsou.

Pánská péče o vousy z kadeřnictví Klier

9. února 2024 ve 12:43

V dnešní době o sebe muži rádi pečují. Je jim totiž jasné, že upravený vzhled jde ruku v ruce s úspěchem v práci i u žen. Velký trend v pánském stylingu jsou vousy, ať už je to plnovous, knír nebo strniště. A nejde jen o vzhled, ale o celkový zážitek spojený s mužskou elegancí a stylizací. Vsaďte...

Další články
Nahoru