Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zdravotní problémy mužů, na které by si měli dávat pozor
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: MAYA LAB / Shutterstock.com

Zdravotní problémy mužů, na které by si měli dávat pozor

Každé pohlaví je náchylné k charakteristickým onemocněním, na která trpí. S postupujícím věkem se musí muži připravit na několik zdravotních potíží, která jsou spojena s jejich pohlavím a věkem. Podívejme se na nejčastější problémy, se kterými se budete potýkat jako muž ve středním nebo starším věku. Mnoho z toho ale může postihnout i muže kolem třicítky.

Poruchy erekce

Tohle je největší strašák každého muže. Příčiny a řešení erektilní dysfunkce je hned několik. Důležité je, abyste vyhledali pomoc lékaře a sdíleli s ním své problémy. Tímto problémem trpí v nějakém věku asi polovina mužů. Proto v tom rozhodně nejste sami. I přesto je toto téma obrovské tabu a téměř žádný muž o tom nechce mluvit s partnerkou ani lékařem. 

Příčin přitom existuje mnoho. Může se jednat o stres, úzkosti, hormonální poruchy, špatné prokrvení údu, neurologické nebo metabolické problémy. Nic z toho byste neměli podceňovat. Konzultace s odborníkem vám může hodně pomoci nejen se zdravím, ale také sebevědomím a vztahem v partnerství. Možnosti léčby jsou také různé:

  • podtlaková pumpa,
  • speciální léky formou tablet,
  • injekční podávání léčivých látek,
  • chirurgické řešení a další. 

Kardiovaskulární onemocnění

Dalším strašákem jsou srdeční onemocnění. Ty jsou spojené s kouřením, obezitou a nezdravou stravou. Oblíbené praskací kapsle s příchutí v cigaretách chutnají skvěle a dokáží vás úžasně uvolnit. Musíte jen počítat s tím, že kouření není nejzdravější. Mnohem větším rizikem je ale obezita, která vede k cukrovce, srdečním chorobám, vysokému cholesterolu a mrtvici.

Vypadávání vlasů a kožní problémy

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale plešatost je noční můrou mnoha mužů. Dokonce je tento stav spojován s depresemi u mužů středního věku. Tyto problémy obvykle způsobuje dědičnost a můžete samozřejmě používat mnoho kosmetických přípravků. Se zdravím pleti i vlasů vám pomohou pomoci účinné cbd produkty. Vždy byste se ale měli poradit s odborníkem.

Problémy s prostatou

Rakovina prostaty je nejčastějším typem rakoviny u mužů. Může se zdát, že neexistuje žádná prevence tohoto onemocnění. Opak je pravdou. Díky pravidelnému pohybu, zdravé stravě a omezení nadměrné konzumace vápníku. Přidejte k tomu dost vitamínu D (hlavně ze slunce) a choďte na pravidelné kontroly k lékaři. Jedině tak se můžete rakovině vyhnout.


Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Další články
Nahoru