dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Zdraví a životní styl. Výbor dobré vůle pořádá osvětové přednášky

Zdraví a životní styl – tak se jmenuje cyklus osvětových přednášek, které v malém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí pořádá Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Cílem cyklu je podle koordinátorky přednášek Kateřiny Kubínové osvěta veřejnosti v oblasti prevence a léčby civilizačních chorob a diskuse o zdravém životním stylu jako cestě k prevenci některých onemocnění a jako podpůrné metodě k léčebným postupům.

„Cyklus přednášek navazuje na projekt ´Salzburských lékařských seminářů´, jejichž cílem je mezinárodní vzdělávání lékařů, sdílení nabytých vědomostí a neustálé zvyšování úrovně zdravotnictví v zúčastněných zemích. Lékaři jsou vysíláni na týdenní odborné stáže do Salzburku a poté mají možnost sdílet poznatky a zkušenosti právě formou přednášek pro veřejnost s názvem ´Zdraví a životní styl´,“ vysvětlila Kubínová z Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Ve středu 7. června se od 17 hodin uskuteční přednáška na téma „První chvíle po porodu“ a povede ji MUDr. Petra Dedková z neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce.

„Ve druhé polovině roku se pak naše přednášky zaměří na psychologická a psychiatrická témata, asistovanou reprodukci či první pomoc a linku bezpečí,“ doplnila Kubínová.Další články
Nahoru