dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Zdokonalil jsem starý recept na výrobu heroinu. Až si to odsedím, běžím na patentový úřad
Varnu dostala k narozeninám. Foto: Policie ČR

Zdokonalil jsem starý recept na výrobu heroinu. Až si to odsedím, běžím na patentový úřad

Počátkem loňského dubna zadrželi kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu čtyřčlennou skupinu osob. Ta se v Praze a Středních Čechách věnovala výrobě heroinu a distribuci pervitinu a marihuany. Všichni zadržení, a následně obvinění, tehdy skončili ve vazbě.

Organizátor skupiny, dnes pětačtyřicetiletý Čech, se při tehdejších výsleších dušoval, že se k drogám už ani nepřiblíží.

Po propuštění z vazby určitou dobu řádně pracoval. Nicméně, ke svému „řemeslu“, tedy výrobě heroinu, se stejně vrátil. On a dvě ženy (38, 37), vyráželi do stanových kempů, které byly poblíž makových polí. Tam se přes den věnovali opalování a koupání, v noci pak sklízeli.

makovice-sklizen-nahled Nasbírané makovice si odvezli do pronajaté nemovitosti v Praze 7.

Z nich vyráběli, na základě patentované receptury z roku 1930, kterou obviněný ještě vylepšil, devadesátiprocentní heroin. K této vylepšené receptuře obviněný při výslechu uvedl, že až opustí brány věznice, nechá si ji patentovat.

Trojice zadržených se věnovala výrobě drog naplno. O tom svědčí výsledky následné domovní prohlídky, při které kriminalisté zajistili 50 kilogramů makovic, varnu na výrobu heroinu a transportní varnu. K té jedna ze zadržených přiznala, že je její, neboť ji dostala k narozeninám jako dárek.

Se stejnou vervou se také věnovali distribuci vyrobené drogy. Kriminalisté během krátké doby několika týdnů zadokumentovali téměř třicet prodejů jednotlivým zákazníkům.

„Zadržení samotné provedla pražská zásahová jednotka, neboť bylo podezření, že by některá z následně obviněných osob mohla být ozbrojena,“ řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Domněnka se potvrdila, detektivové zajistili plně funkční plynovou pistoli, včetně nábojů.

Všechny tři zadržené osoby následně vyšetřovatel obvinil z několika drogových deliktů, za které jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Vůči všem obviněným podal vyšetřovatel podnět k návrhu na uvalení vazby, který jak státní zástupce, tak soudce akceptoval.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru