dnes
Středa - jasno
20°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
21°C
pozítří
Pátek - polojasno
15°C
Zdeněk Podhůrský zahájil výstavu svého otce, najdete ji na radnici
Foto: FB Praha 6 /2X/

Zdeněk Podhůrský zahájil výstavu svého otce, najdete ji na radnici

Po dobu adventní můžete na radnici šesté městské části vidět malou ochutnávku z výstavy, kterou Praha 6 připravuje pro příští rok. Ukázku tvorby architekta Zdeňka Podhůrského, jednoho z našich nejslavnějších výtvarníků minulého století a loutkářů vůbec najdete ve dvoraně.

V roce 2020 vzpomeneme 100 let od narození Zdeňka Podhůrského. Nyní se můžete na chvíli vrátit do dětství a pokochat pohledem na legendárního Broučka, loutku čokoládového panáčka nebo na nejstarší marionety vytvořené pro Českou televizi.

Minivýstavu zahájili spolu s radní Prahy 6 Evou Smutnou, která má na starosti gesci výstavnictví, populární herec Zdeněk Podhůrský, syn výtvarníka, a zpěvem doprovodila zpěvačka Kamila Nývltová.

podhursky2


Knihkupectví jsou uzavřena, čtenáři si mohou zakoupit novinky na internetu

6. dubna 2020 ve 12:12

Kamenná knihkupectví jsou stejně jako mnoho dalších obchodů až do odvolání uzavřená. Nové knížky ale nepřestávají vycházet a i když se z pomyslného „trezoru" zatím nemohou dostat na knihkupecké pulty, zájemci si je mohou kouit již nyní.   

V povídkách ze Svrabové čtvrti popisuje František R. Kraus zmizelý svět židovské Prahy

2. dubna 2020 v 09:30

Nakladatelství Cattacan vydalo knihu F. R. Krause Povídky ze Svrabové čtvrti, která popisuje zmizelý svět židovské Prahy. Spisovatel, novinář a rozhlasový redaktor je dosud u nás neprávem polozapomenutou významnou osobností meziválečného literárního „Pražského kruhu“ a zřejmě prvním autorem na...

Výstavy Prahy 8 si prohlédnete virtuálně

1. dubna 2020 v 07:16

Výstavy, pořádané na Libeňském zámku nebo v budově úřadu Prahy 8 v tzv. Bílém domě, budou brzy k vidění i z pohodlí domova. Radnice Prahy 8 připravuje Virtuální Galerii 8, která nabídne prohlídky výstav.

Kultura v Praze 1 ONLINE chce podpořit umělce, galerie či divadla

31. března 2020 v 16:11

První městská část na svém oficiálním portálu www.praha1.cz zprovoznila sekci „Kultura v Praze 1 ONLINE“. Chce tak podpořit umělce, galerie či divadla a zároveň lidem domů přinést hezký kulturní zážitek. První městská část o tom informovala v tiskové zprávě. 

Švandovo divadlo ruší představení

12. března 2020 v 09:41

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ruší divadlo do neděle 15. března všechna představení – ve velkém sále i ve studiu.

Malující železničáře najdete ve Vysočanech

10. března 2020 v 08:26

Železničáři, kteří se věnují výtvarné tvorbě a kteří se pravidelně zúčastňují výtvarných výstav a soutěží jak na národní, tak na mezinárodní úrovni vystavují každé dva roky v některém městě Evropy.  

Další články
Nahoru