dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Víkendové tipy

Zdarma: Skleník Fata Morgana a vinice sv. Kláry

V sobotu 11. června budou venkovní expozice Botanické zahrady v Troji uzavřeny v 19 hodin, zdarma ale můžete navštívit skleník Fata Morgana a vinici sv. Kláry až do 1 hodiny ráno.

Skleník Fata Morgana nabídne návštěvníkům tajemnou atmosféru nočních tropů, kdy intenzivněji voní některé druhy rostlin a interiér je plný kuňkání desítek drobných nočních tropických žabek. Poslední vstup v 00:30 hodin.

Komentované prohlídky skleníkem Fata Morgana:

Během návštěvy skleníku se na vybraných stanovištích od 19:00 do 00:30 hodin seznámíte s mnohými zajímavostmi nejen ze světa tropických rostlin.

Otevřena bude i vinice sv. Kláry, která představí víno ze své produkce. Bude možné posedět u sklenky vína nebo navštívit vinařskou stezku a seznámit se s historií a způsobem výroby vína.

Vinařská naučná stezka:

Na vinici sv. Kláry bude přístupná naučná stezka, která návštěvníkům představí základní postupy při výrobě vína a historické vinohradnické náčiní.

 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru