dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun
Předání cisterny se zúčastnila i zbraslavská starostka Zuzana Vejvodová. Foto: archiv

Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun

Zbraslavským dobrovolným hasičům byl koncem minulého týdne oficiálně předán nový zásahový vůz. Moderní hasičská cisterna pojme až 9000 litrů vody a 540 litrů hasičského pěnidla. Městské část pro nákup vozu vyjednala dotaci ve výši 7,5 milionu korun. Dalších 300 tisíc bylo poskytnuto z obecního rozpočtu.

Slavnostního předání se vedle zbraslavské jednotky zúčastnili i dobrovolní hasiči z Jílového, Lochkova a dalších městských částí. „Nová cisterna nahrazuje vůz, který nám sloužil několik dekád a za tu dobu pomohl zachránit mnoho životů. Jsme přesvědčeni, že stejně dobře nám poslouží tento nový vůz,“ zaznělo od zbraslavských hasičů.

zbraslav-hasici-cisterna Podle starostky Zuzana Vejvodové je zásadní, že díky nové technice se budou občané Zbraslavi i celé metropole cítit bezpečněji. „Chtěla bych poděkovat všem, kdo se podílejí na práci pro Integrovaný záchranný systém hlavního města Prahy. Věřím, že se našim hasičům bude s touto automobilovou stříkačkou zasahovat účinně a bezpečně. Přeji si, aby všechny jejich zásahy měly dobrý a šťastný konec,“ dodala Zuzana Vejvodová.

Hasiči prokázali notnou dávku odvahy, když místním dětem umožnili prohlídku vozu. Děti řádily po interiéru a ozkoušely téměř všechna tlačítka. Největší nadšení zavládlo ve chvíli, kdy hasiči ukázali možnosti vozu a svlažili děti stříkačkou.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru