dnes
Sobota - jasno
8°C
zítra
Neděle - jasno
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih
5°C
Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun
Předání cisterny se zúčastnila i zbraslavská starostka Zuzana Vejvodová. Foto: archiv

Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun

Zbraslavským dobrovolným hasičům byl koncem minulého týdne oficiálně předán nový zásahový vůz. Moderní hasičská cisterna pojme až 9000 litrů vody a 540 litrů hasičského pěnidla. Městské část pro nákup vozu vyjednala dotaci ve výši 7,5 milionu korun. Dalších 300 tisíc bylo poskytnuto z obecního rozpočtu.

Slavnostního předání se vedle zbraslavské jednotky zúčastnili i dobrovolní hasiči z Jílového, Lochkova a dalších městských částí. „Nová cisterna nahrazuje vůz, který nám sloužil několik dekád a za tu dobu pomohl zachránit mnoho životů. Jsme přesvědčeni, že stejně dobře nám poslouží tento nový vůz,“ zaznělo od zbraslavských hasičů.

zbraslav-hasici-cisterna Podle starostky Zuzana Vejvodové je zásadní, že díky nové technice se budou občané Zbraslavi i celé metropole cítit bezpečněji. „Chtěla bych poděkovat všem, kdo se podílejí na práci pro Integrovaný záchranný systém hlavního města Prahy. Věřím, že se našim hasičům bude s touto automobilovou stříkačkou zasahovat účinně a bezpečně. Přeji si, aby všechny jejich zásahy měly dobrý a šťastný konec,“ dodala Zuzana Vejvodová.

Hasiči prokázali notnou dávku odvahy, když místním dětem umožnili prohlídku vozu. Děti řádily po interiéru a ozkoušely téměř všechna tlačítka. Největší nadšení zavládlo ve chvíli, kdy hasiči ukázali možnosti vozu a svlažili děti stříkačkou.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Včera ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Další články
Nahoru