dnes
Úterý - polojasno
29°C
zítra
Středa - obcasny-dest
27°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
25°C
Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun
Předání cisterny se zúčastnila i zbraslavská starostka Zuzana Vejvodová. Foto: archiv

Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun

Zbraslavským dobrovolným hasičům byl koncem minulého týdne oficiálně předán nový zásahový vůz. Moderní hasičská cisterna pojme až 9000 litrů vody a 540 litrů hasičského pěnidla. Městské část pro nákup vozu vyjednala dotaci ve výši 7,5 milionu korun. Dalších 300 tisíc bylo poskytnuto z obecního rozpočtu.

Slavnostního předání se vedle zbraslavské jednotky zúčastnili i dobrovolní hasiči z Jílového, Lochkova a dalších městských částí. „Nová cisterna nahrazuje vůz, který nám sloužil několik dekád a za tu dobu pomohl zachránit mnoho životů. Jsme přesvědčeni, že stejně dobře nám poslouží tento nový vůz,“ zaznělo od zbraslavských hasičů.

zbraslav-hasici-cisterna Podle starostky Zuzana Vejvodové je zásadní, že díky nové technice se budou občané Zbraslavi i celé metropole cítit bezpečněji. „Chtěla bych poděkovat všem, kdo se podílejí na práci pro Integrovaný záchranný systém hlavního města Prahy. Věřím, že se našim hasičům bude s touto automobilovou stříkačkou zasahovat účinně a bezpečně. Přeji si, aby všechny jejich zásahy měly dobrý a šťastný konec,“ dodala Zuzana Vejvodová.

Hasiči prokázali notnou dávku odvahy, když místním dětem umožnili prohlídku vozu. Děti řádily po interiéru a ozkoušely téměř všechna tlačítka. Největší nadšení zavládlo ve chvíli, kdy hasiči ukázali možnosti vozu a svlažili děti stříkačkou.


Praha 11: U Modré školy vznikne nové dětské dopravní hřiště

Včera v 07:32

Na veřejném prostranství mezi ulicemi Michnova, Podjavorinské a U Modré školy právě probíhající regeneraci prostranství. Už koncem prázdnin zde vznikne nové dětské dopravní hřiště a rekreační plocha pro volnočasové aktivity. 

Svoz bioodpadu ze zahrad. Praha 15 se připravuje na podzim

15. července 2018 v 06:57

V Praze 15 je celkem 38 kontejnerů, 22 z nich je hrazeno z prostředků hl. m. Prahy, zbývajících 16 kontejnerů je hrazeno z rozpočtu MČ Praha 15.

Další články
Nahoru