dnes
Úterý - jasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
-1°C
Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun
Předání cisterny se zúčastnila i zbraslavská starostka Zuzana Vejvodová. Foto: archiv

Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun

Zbraslavským dobrovolným hasičům byl koncem minulého týdne oficiálně předán nový zásahový vůz. Moderní hasičská cisterna pojme až 9000 litrů vody a 540 litrů hasičského pěnidla. Městské část pro nákup vozu vyjednala dotaci ve výši 7,5 milionu korun. Dalších 300 tisíc bylo poskytnuto z obecního rozpočtu.

Slavnostního předání se vedle zbraslavské jednotky zúčastnili i dobrovolní hasiči z Jílového, Lochkova a dalších městských částí. „Nová cisterna nahrazuje vůz, který nám sloužil několik dekád a za tu dobu pomohl zachránit mnoho životů. Jsme přesvědčeni, že stejně dobře nám poslouží tento nový vůz,“ zaznělo od zbraslavských hasičů.

zbraslav-hasici-cisterna Podle starostky Zuzana Vejvodové je zásadní, že díky nové technice se budou občané Zbraslavi i celé metropole cítit bezpečněji. „Chtěla bych poděkovat všem, kdo se podílejí na práci pro Integrovaný záchranný systém hlavního města Prahy. Věřím, že se našim hasičům bude s touto automobilovou stříkačkou zasahovat účinně a bezpečně. Přeji si, aby všechny jejich zásahy měly dobrý a šťastný konec,“ dodala Zuzana Vejvodová.

Hasiči prokázali notnou dávku odvahy, když místním dětem umožnili prohlídku vozu. Děti řádily po interiéru a ozkoušely téměř všechna tlačítka. Největší nadšení zavládlo ve chvíli, kdy hasiči ukázali možnosti vozu a svlažili děti stříkačkou.


Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru