dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun
Předání cisterny se zúčastnila i zbraslavská starostka Zuzana Vejvodová. Foto: archiv

Zbraslavští hasiči dostali novou cisternu, radnice pro nákup vozu vyjednala dotaci 7,5 milionu korun

Zbraslavským dobrovolným hasičům byl koncem minulého týdne oficiálně předán nový zásahový vůz. Moderní hasičská cisterna pojme až 9000 litrů vody a 540 litrů hasičského pěnidla. Městské část pro nákup vozu vyjednala dotaci ve výši 7,5 milionu korun. Dalších 300 tisíc bylo poskytnuto z obecního rozpočtu.

Slavnostního předání se vedle zbraslavské jednotky zúčastnili i dobrovolní hasiči z Jílového, Lochkova a dalších městských částí. „Nová cisterna nahrazuje vůz, který nám sloužil několik dekád a za tu dobu pomohl zachránit mnoho životů. Jsme přesvědčeni, že stejně dobře nám poslouží tento nový vůz,“ zaznělo od zbraslavských hasičů.

zbraslav-hasici-cisterna Podle starostky Zuzana Vejvodové je zásadní, že díky nové technice se budou občané Zbraslavi i celé metropole cítit bezpečněji. „Chtěla bych poděkovat všem, kdo se podílejí na práci pro Integrovaný záchranný systém hlavního města Prahy. Věřím, že se našim hasičům bude s touto automobilovou stříkačkou zasahovat účinně a bezpečně. Přeji si, aby všechny jejich zásahy měly dobrý a šťastný konec,“ dodala Zuzana Vejvodová.

Hasiči prokázali notnou dávku odvahy, když místním dětem umožnili prohlídku vozu. Děti řádily po interiéru a ozkoušely téměř všechna tlačítka. Největší nadšení zavládlo ve chvíli, kdy hasiči ukázali možnosti vozu a svlažili děti stříkačkou.


Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Dnes v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru