dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražský život

Zbraslav pomáhají uklízet lidé s mentálním postižením

Ve vybraných lokalitách MČ Praha – Zbraslav se do úklidu zapojí občanské sdružení Etincelle, které aktivně pomáhá lidem s mentálním a fyzickým handicapem. Úklidové týmy budou až do listopadu pracovat na Slunečním městě, Sídliště Tunelářů, v okolí Zahradní čtvrti, v Lesoparku Belveder a nábřežích Vltavy.

Každý tým je složený z pracovního asistenta a členů týmu – zaměstnanců Etincelle se zdravotním postižením.

Smyslem poskytované služby je zajistit průběžný úklid veřejných prostranství. Nejedná se o náhradu blokového a strojového čištění. „Úklidové týmy mají od května na starost průběžný ruční úklid vytipovaných chodníků, komunikací, veřejných prostranství a údržbu zeleně,“ přiblížil pracovní náplň úklidových týmů Etincelle zbraslavský radní pro životní prostředí a veřejný prostor Radek Rejna.

„Pro lidi s postižením jsou tyto příležitosti důležité. Konečně nejsou jen v pozici těch, kteří potřebují peníze na to, aby se o ně někdo staral. Možnost pracovat a za práci dostávat peníze je pro ně klíčová. Jsme moc rádi, že městská část Praha – Zbraslav s námi spolupracuje," uvedl ředitel občanského sdružení Etincelle Jakub Knězů.


Další články
Nahoru