dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
5°C
Zbraslav opět uvolnila milion na participativní rozpočet
Úřad MČ PRaha - Zbraslav na Zbraslavském náměstí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Zbraslav opět uvolnila milion na participativní rozpočet

V rámci třetího ročníku participativního projektu Společně pro Zbraslav mohou občané této městské části až do konce října podávat návrhy na zlepšení svého okolí. Nápady následně projdou posouzením proveditelnosti a samotné hlasování o tom, které projekty získají finanční podporu, se uskuteční v únoru 2018. Podmínkou je realizovatelnost záměru v jednom kalendářním roce a náklady nesmí přesáhnout 250 tisíc korun.

V letošním roce se do milionového limitu vešlo celkem pět projektů a jednoznačným vítězem se stalo venkovní workout hřiště, které podpořila téměř polovina z 1556 hlasujících. Dále se opravila komunikace v ulici Pod Vysílačkou a veřejná prostranství obohatily dva pingpongové stoly. V průběhu října bude dokončena stavba pítka ve Slunečním parku a dvorek u mateřské školy se v nové dětské hřiště promění nejpozději do konce prosince.

Komunitní hlasování a sousedské přemlouvání

Předností participativního rozpočtu je online hlasování. Zapojit se mohou i ti méně technologicky zdatní. Na úřadě nebo v knihovně jim s hlasováním pomohou. Každý hlasující má možnost přidělit několik pozitivních a negativních hlasů. Jejich počet je odvozen od počtu podaných návrhů. Návrhy lze podívat zde: http://www.participativni-rozpocet.cz/praha-zbraslav/podani-navrhu/

„Projektem ,Společně pro Zbraslav´chceme ukázat, že spolupráce mezi radnicí a občany může být plodná. Smyslem participativního rozpočtu je vtáhnout obyvatele do dialogu o utváření místa, kde žijí a ukázat, jaké jsou možnosti obce i jak se mohou obyvatelé na tvoření města podílet,“ vyzdvihl přednosti iniciativy místostarosta městské části Praha Zbraslav. 


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru