dnes
Pondělí - jasno
25°C
zítra
Úterý - jasno
31°C
pozítří
Středa - skorojasno
35°C
Zbraslav opět uvolnila milion na participativní rozpočet
Úřad MČ PRaha - Zbraslav na Zbraslavském náměstí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Zbraslav opět uvolnila milion na participativní rozpočet

V rámci třetího ročníku participativního projektu Společně pro Zbraslav mohou občané této městské části až do konce října podávat návrhy na zlepšení svého okolí. Nápady následně projdou posouzením proveditelnosti a samotné hlasování o tom, které projekty získají finanční podporu, se uskuteční v únoru 2018. Podmínkou je realizovatelnost záměru v jednom kalendářním roce a náklady nesmí přesáhnout 250 tisíc korun.

V letošním roce se do milionového limitu vešlo celkem pět projektů a jednoznačným vítězem se stalo venkovní workout hřiště, které podpořila téměř polovina z 1556 hlasujících. Dále se opravila komunikace v ulici Pod Vysílačkou a veřejná prostranství obohatily dva pingpongové stoly. V průběhu října bude dokončena stavba pítka ve Slunečním parku a dvorek u mateřské školy se v nové dětské hřiště promění nejpozději do konce prosince.

Komunitní hlasování a sousedské přemlouvání

Předností participativního rozpočtu je online hlasování. Zapojit se mohou i ti méně technologicky zdatní. Na úřadě nebo v knihovně jim s hlasováním pomohou. Každý hlasující má možnost přidělit několik pozitivních a negativních hlasů. Jejich počet je odvozen od počtu podaných návrhů. Návrhy lze podívat zde: http://www.participativni-rozpocet.cz/praha-zbraslav/podani-navrhu/

„Projektem ,Společně pro Zbraslav´chceme ukázat, že spolupráce mezi radnicí a občany může být plodná. Smyslem participativního rozpočtu je vtáhnout obyvatele do dialogu o utváření místa, kde žijí a ukázat, jaké jsou možnosti obce i jak se mohou obyvatelé na tvoření města podílet,“ vyzdvihl přednosti iniciativy místostarosta městské části Praha Zbraslav. 


Další články
Nahoru