dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Pražské krimi

Zbil o Vánocích muže, který po čase zemřel. Snaha o obnovení procesu mu nevyšla

  Návrh na obnovu řízení recidivisty Petra Mokriše, který si odpykává 16 let za ublížení na zdraví se smrtelným následkem, dnes zamítl pražský městský soud. Muž, který mimo jiné v minulosti zavraždil mladou novinářku, je nyní ve vězení za to, že v opilecké hádce zbil muže, který později v nemocnici zemřel. Mokriš už byl odsouzen několikrát, ve věznicích byl pak v desítkách případů kázeňsky potrestán za opakovanou intoxikaci léky, za vyhrožování dozorcům nebo za násilí vůči spoluvězňům.

„Návrh na obnovu řízení byl soudem zamítnut," sdělila ČTK mluvčí městského soudu Markéta Puci. Obnovu Mokrišova posledního trestního řízení by soud mohl povolit pouze tehdy, pokud by vyšly najevo dříve neznámé skutečnosti či důkazy, které by mohly ovlivnit rozhodnutí o vině nebo trestu.

Incident, za který je muž momentálně ve vězení, se udál na sklonku roku 2012. Tehdy Mokriš přijal pozvání jedenaosmdesátileté seniorky na polévku, která zbyla z oslav Vánoc. V pražském bytě ženy tehdy byli ještě další dva muži. Mokriš se opil a neměl se k odchodu. Když ho jeden z hostů vyzval, aby svou návštěvu ukončil, napadl ho opakovanými údery pěstí do hlavy.

Napadený spadl na zem a vážně si poranil mozek. Dalších devět měsíců před svou smrtí strávil na nemocničním lůžku, přičemž nedokázal přijímat potravu ani dýchat bez pomoci přístrojů. Krátce po incidentu zemřela také Mokrišova hostitelka, které událost způsobila silné trauma.

Recidivista se u soudu dříve hájil tím, že s mužem sice měl drobnou potyčku, zranění mozku mu prý ale nezpůsobil. Tvrdil, že muž se musel následně poprat s někým dalším. To však vyloučili znalci.

Soudy Mokriše označily za agresivního a bezohledného člověka, který se neustále dostává do konfliktu se zákonem. Při ukládání trestu přihlédly i k tomu, že Mokriš v roce 1993 zavraždil jedenadvacetiletou reportérku Telegrafu. Čtyřikrát ji bodl do krku a poté uškrtil kalhotkami. Skutek, za nějž muž dostal patnáctiletý trest, měl loupežný motiv.


Vezl se tramvají načerno a snažil se utéct

20. února 2019 v 11:35

V noci byla hlídka městské policie přivolána na tramvajovou zastávku v ulici Lazarská v Praze 1. Přepravní kontrolor požádal o ztotožnění cestujícího, který neměl platnou jízdenku, napadal revizory a pokusil se o útěk.  

Tři případy s pervitinem

19. února 2019 ve 12:30

Kriminalisté třetího policejního obvodu ze čtvrtého oddělení, kteří se zabývají odhalováním drogové kriminality, během posledního měsíce realizovali tři případy, ve kterých hrál hlavní roli pervitin. Zadrželi čtyři osoby, které jsou podezřelé z výroby a...

Co tam mladík dělal v tuto dobu a v takovém stavu? Patnáctiletý puberťák bude mít co vysvětlovat

18. února 2019 ve 12:05

Strážníci předali záchranné službě teprve 15 letého mladíka s 1,69 promile alkoholu v dechu. Případem se dále zabývá Policie ČR.

Smolař, nebo lhář? Každopádně toto kloktání zaměstnance ostrahy přišlo pořádně draho

17. února 2019 v 07:01

Oznámení o opilém zaměstnanci ostrahy obchodního řetězce přijala městská policie v pátek večer krátce před půl devátou na lince tísňového volání. Třiašedesátiletý muž hlídce strážníků z Prahy 9 tvrdil, že ho bolí zuby, proto si francovkou vykloktal ústa a omylem ji potom...

Zavřel se v autě a bránil odtažení

17. února 2019 v 06:57

Ve středu odpoledne si v Dlouhé ulici v Praze 1 všimla hlídka strážníků osobního auta, které stálo v rezidentní zóně bez oprávnění. Ve vozidle ani u něj řidič nebyl, proto strážníci rozhodli o jeho odtahu.

Drama v prodejně: Při vykládání zboží na pás začalo jít o život

14. února 2019 v 17:04

V prodejně Albert v Praze 8 zkolaboval včera večer starší muž. Pomocí nepřímé srdeční masáže a výbojů defibrilátoru se podařilo strážníkům a zdravotníkům vitální funkce muže obnovit. Následně byl převezen na specializované zdravotnické pracoviště.

Rozbíjel zaparkovaná auta, neuhodnete z jakého důvodu. Roli v tomto nesmyslu hrála jedna žena...

13. února 2019 ve 20:14

Velmi svérázný způsob, jak najít manželku, zvolil jednačtyřicetiletý cizinec. Vytrhl z lavičky prkno, vybral dvě vozidla a rozbil u nich okno na místě řidiče. Strážníky na jeho počínání upozornil oznamovatel prostřednictvím tísňové linky 156 v sobotu ráno.

Nabízela sexuální služby, navíc byla hledaná

13. února 2019 v 19:47

Pětadvacetiletá žena nabízela sexuální služby v centru Prahy. Na Karlově náměstí včera večer neušla pozornosti hlídky strážníků. 

Prostituce, žebrání, alkohol, drogy. Policisté o víkendu na Václavském i Staroměstském náměstí

11. února 2019 v 11:02

Policisté z prvního policejního obvodu kontrolovali o víkendu Václavské i Staroměstské náměstí a přilehlé ulice. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel.

Arogance, alkohol, pláč. Velmi podivná oslava narození potomka měla ještě podivnější vyvrcholení. Žena totiž udělala nečekaný krok

7. února 2019 ve 12:25

Dva mladíci ve věku třiadvacet let a dvaadvacetiletá slečna oslavovali narození dítěte tím, že rozbíjeli zastávku městské hromadné dopravy. Aroganci vystřídal pláč. Slečna pak chtěla vzít všechnu vinu na sebe. 

Další články
Nahoru