dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Pražské krimi

Zbil o Vánocích muže, který po čase zemřel. Snaha o obnovení procesu mu nevyšla

  Návrh na obnovu řízení recidivisty Petra Mokriše, který si odpykává 16 let za ublížení na zdraví se smrtelným následkem, dnes zamítl pražský městský soud. Muž, který mimo jiné v minulosti zavraždil mladou novinářku, je nyní ve vězení za to, že v opilecké hádce zbil muže, který později v nemocnici zemřel. Mokriš už byl odsouzen několikrát, ve věznicích byl pak v desítkách případů kázeňsky potrestán za opakovanou intoxikaci léky, za vyhrožování dozorcům nebo za násilí vůči spoluvězňům.

„Návrh na obnovu řízení byl soudem zamítnut," sdělila ČTK mluvčí městského soudu Markéta Puci. Obnovu Mokrišova posledního trestního řízení by soud mohl povolit pouze tehdy, pokud by vyšly najevo dříve neznámé skutečnosti či důkazy, které by mohly ovlivnit rozhodnutí o vině nebo trestu.

Incident, za který je muž momentálně ve vězení, se udál na sklonku roku 2012. Tehdy Mokriš přijal pozvání jedenaosmdesátileté seniorky na polévku, která zbyla z oslav Vánoc. V pražském bytě ženy tehdy byli ještě další dva muži. Mokriš se opil a neměl se k odchodu. Když ho jeden z hostů vyzval, aby svou návštěvu ukončil, napadl ho opakovanými údery pěstí do hlavy.

Napadený spadl na zem a vážně si poranil mozek. Dalších devět měsíců před svou smrtí strávil na nemocničním lůžku, přičemž nedokázal přijímat potravu ani dýchat bez pomoci přístrojů. Krátce po incidentu zemřela také Mokrišova hostitelka, které událost způsobila silné trauma.

Recidivista se u soudu dříve hájil tím, že s mužem sice měl drobnou potyčku, zranění mozku mu prý ale nezpůsobil. Tvrdil, že muž se musel následně poprat s někým dalším. To však vyloučili znalci.

Soudy Mokriše označily za agresivního a bezohledného člověka, který se neustále dostává do konfliktu se zákonem. Při ukládání trestu přihlédly i k tomu, že Mokriš v roce 1993 zavraždil jedenadvacetiletou reportérku Telegrafu. Čtyřikrát ji bodl do krku a poté uškrtil kalhotkami. Skutek, za nějž muž dostal patnáctiletý trest, měl loupežný motiv.


Zobnul si perníček a šup za volant!

Včera v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Policisté pronásledovali kradené auto. Řidič nechtěl zastavit a na policisty najížděl

4. října 2018 ve 13:09

Ve středu 3. září před dvaadvacátou hodinou si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na Jižní spojce všimli Citroënu, který v policejních evidencích procházel jako odcizený. Vozidlo se proto rozhodli zastavit a zapnuli majáky s nápisem...

Další články
Nahoru