dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Pražské krimi

Zbil o Vánocích muže, který po čase zemřel. Snaha o obnovení procesu mu nevyšla

  Návrh na obnovu řízení recidivisty Petra Mokriše, který si odpykává 16 let za ublížení na zdraví se smrtelným následkem, dnes zamítl pražský městský soud. Muž, který mimo jiné v minulosti zavraždil mladou novinářku, je nyní ve vězení za to, že v opilecké hádce zbil muže, který později v nemocnici zemřel. Mokriš už byl odsouzen několikrát, ve věznicích byl pak v desítkách případů kázeňsky potrestán za opakovanou intoxikaci léky, za vyhrožování dozorcům nebo za násilí vůči spoluvězňům.

„Návrh na obnovu řízení byl soudem zamítnut," sdělila ČTK mluvčí městského soudu Markéta Puci. Obnovu Mokrišova posledního trestního řízení by soud mohl povolit pouze tehdy, pokud by vyšly najevo dříve neznámé skutečnosti či důkazy, které by mohly ovlivnit rozhodnutí o vině nebo trestu.

Incident, za který je muž momentálně ve vězení, se udál na sklonku roku 2012. Tehdy Mokriš přijal pozvání jedenaosmdesátileté seniorky na polévku, která zbyla z oslav Vánoc. V pražském bytě ženy tehdy byli ještě další dva muži. Mokriš se opil a neměl se k odchodu. Když ho jeden z hostů vyzval, aby svou návštěvu ukončil, napadl ho opakovanými údery pěstí do hlavy.

Napadený spadl na zem a vážně si poranil mozek. Dalších devět měsíců před svou smrtí strávil na nemocničním lůžku, přičemž nedokázal přijímat potravu ani dýchat bez pomoci přístrojů. Krátce po incidentu zemřela také Mokrišova hostitelka, které událost způsobila silné trauma.

Recidivista se u soudu dříve hájil tím, že s mužem sice měl drobnou potyčku, zranění mozku mu prý ale nezpůsobil. Tvrdil, že muž se musel následně poprat s někým dalším. To však vyloučili znalci.

Soudy Mokriše označily za agresivního a bezohledného člověka, který se neustále dostává do konfliktu se zákonem. Při ukládání trestu přihlédly i k tomu, že Mokriš v roce 1993 zavraždil jedenadvacetiletou reportérku Telegrafu. Čtyřikrát ji bodl do krku a poté uškrtil kalhotkami. Skutek, za nějž muž dostal patnáctiletý trest, měl loupežný motiv.


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

Dnes v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Měl dvě piva k večeři

30. listopadu 2018 v 18:25

Při kontrole ve Švehlově ulici si autohlídka městské policie z Prahy 15 všimla jedoucího auta s rozsvícenými výstražnými světly. Hlídka vozidlo zastavila, aby zjistila, zda jeho řidič nepotřebuje pomoc.

Další články
Nahoru