dnes
Neděle - jasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
27°C
Pražské krimi

Zbil o Vánocích muže, který po čase zemřel. Snaha o obnovení procesu mu nevyšla

  Návrh na obnovu řízení recidivisty Petra Mokriše, který si odpykává 16 let za ublížení na zdraví se smrtelným následkem, dnes zamítl pražský městský soud. Muž, který mimo jiné v minulosti zavraždil mladou novinářku, je nyní ve vězení za to, že v opilecké hádce zbil muže, který později v nemocnici zemřel. Mokriš už byl odsouzen několikrát, ve věznicích byl pak v desítkách případů kázeňsky potrestán za opakovanou intoxikaci léky, za vyhrožování dozorcům nebo za násilí vůči spoluvězňům.

„Návrh na obnovu řízení byl soudem zamítnut," sdělila ČTK mluvčí městského soudu Markéta Puci. Obnovu Mokrišova posledního trestního řízení by soud mohl povolit pouze tehdy, pokud by vyšly najevo dříve neznámé skutečnosti či důkazy, které by mohly ovlivnit rozhodnutí o vině nebo trestu.

Incident, za který je muž momentálně ve vězení, se udál na sklonku roku 2012. Tehdy Mokriš přijal pozvání jedenaosmdesátileté seniorky na polévku, která zbyla z oslav Vánoc. V pražském bytě ženy tehdy byli ještě další dva muži. Mokriš se opil a neměl se k odchodu. Když ho jeden z hostů vyzval, aby svou návštěvu ukončil, napadl ho opakovanými údery pěstí do hlavy.

Napadený spadl na zem a vážně si poranil mozek. Dalších devět měsíců před svou smrtí strávil na nemocničním lůžku, přičemž nedokázal přijímat potravu ani dýchat bez pomoci přístrojů. Krátce po incidentu zemřela také Mokrišova hostitelka, které událost způsobila silné trauma.

Recidivista se u soudu dříve hájil tím, že s mužem sice měl drobnou potyčku, zranění mozku mu prý ale nezpůsobil. Tvrdil, že muž se musel následně poprat s někým dalším. To však vyloučili znalci.

Soudy Mokriše označily za agresivního a bezohledného člověka, který se neustále dostává do konfliktu se zákonem. Při ukládání trestu přihlédly i k tomu, že Mokriš v roce 1993 zavraždil jedenadvacetiletou reportérku Telegrafu. Čtyřikrát ji bodl do krku a poté uškrtil kalhotkami. Skutek, za nějž muž dostal patnáctiletý trest, měl loupežný motiv.


Na Smíchově se srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo zraněno

13. srpna 2018 ve 23:18

Nedaleko tramvajové zastávky Anděl se dnes srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo při tom lehce zraněno. Doprava v místě nehody byla zhruba hodinu omezena.

Stříkačky a jehly ve Stromovce i v Radotíně

9. srpna 2018 v 15:59

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce nalezla větší počet injekčních stříkaček. Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Naháč utíkal přes balkony jen v ponožkách. Že by odhalená nevěra? Ne, ne, důvod úprku byl jiný

9. srpna 2018 v 15:42

Rozepře páru v rozvodovém řízení vyústila k fyzickému napadení ženy opilým partnerem. Agresivní muž před strážníky prchal pouze ve spodním prádle přes balkony. 

Kriminalisté se zabývají nálepkami chválícími smrt českých vojáků

9. srpna 2018 v 11:50

Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Strojvůdce metra, který pustil dívky do kabiny, už řídit nebude

9. srpna 2018 v 11:47

Strojvedoucí pražského metra byl postaven mimo službu a metro už řídit nebude. Policie prošetřuje, zda se účastníci incidentu nedopustili trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

V Lahovické nádrži našli mrtvého muže

8. srpna 2018 v 16:44

V Lahovické nádrži dnes dopoledne objevili mrtvého muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, na místě jsou kriminalisté, předběžně zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

Soud zamítl návrhy na předběžné opatření BigBoardu proti JCDecaux

8. srpna 2018 v 15:21

Městský soud v Praze zamítl dva návrhy společnosti BigBoard proti konkurenční firmě JCDecaux. Požadovaly, aby JCDecaux přestala zveřejňovat otevřený dopis primátorce, v němž obviňuje BigBoard z korupce na pražském magistrátu v souvislosti s připravovanou zakázkou na provozování...

Hledaná žena se ukryla v úložném prostoru postele

7. srpna 2018 v 10:46

V neděli večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v opuštěné boudě v ulici U Lesíka se má nacházet hledaná osoba. Strážníci v opuštěné garáži nalezli dva muže a ověřili jejich totožnost.

Cyklista naboural do zaparkovaného auta, nadýchal přes dvě promile

7. srpna 2018 v 10:43

Kuriózní dopravní nehodu zaznamenali strážníci z Útvaru psovodů. Opilý cyklista naboural v Přívozní ulici do zaparkovaného vozidla.

Hořel odpad v Řepích

7. srpna 2018 v 09:37

Včera zasahovaly jednotky hasičů ze Smíchova a Petřin v Nevanově ulici v Řepích. Ve 23:10 tam hořelo ve sklepě obytného domu.

Při včerejší bouřce vyjeli hasiči k 11 případům

5. srpna 2018 v 11:34

Bouřka, která se v sobotu večer přehnala Prahou, zaměstnala hasiče. Na několika místech zatopila sklepy a na silnicích tvořila laguny z ucpaných kanálů, vítr pak hlavně lámal větve.

Další články
Nahoru