dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Smutný pohled: Zbídačené krasavce nalezla žena sbírající šišky. Zvrátila jejich osud, zachránila jim život
Jedno ze zachráněných štěňat. Foto (6x): MP Praha

Smutný pohled: Zbídačené krasavce nalezla žena sbírající šišky. Zvrátila jejich osud, zachránila jim život

Další případ nelidského chování se šťastným koncem zaznamenali pracovníci útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha. Neznámá osoba pohodila v Klánovickém lese krabici se čtyřmi asi dvouměsíčními štěňaty. Tři fenky a pejska zachránila náhoda a pozorná seniorka sbírající šišky na zátop.

V sobotu odpoledne se do trojského útulku pro opuštěná zvířata, který je ve správě pražské městské policie, dostavil muž a přinesl krabici se čtyřmi štěňátky. Tři fenky a pejska náhodou nalezla jeho babička v Klánovickém lese.

Při sběru šišek na zátop seniorka nejprve uslyšela slabý nářek, následně nalezla papírovou krabici, ve které byla čtyři zanedbaná štěňata. Žena tak místo šišek v nůši domů přinesla krabici s pejsky.

„Ošetřovatelé v útulku následně zjistili, že fenky a pes jsou ve velmi špatném výživovém stavu, jsou zablešená a srst mají nasáklou exkrementy po dlouhém pobytu v krabici,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Štěňatům byla ihned poskytnuta náležitá péče, byla ošetřena, vykoupána a vakcinována. V současné době jsou umístěna v karanténě a zdatně přibývají na váze.

nalez-stenat-2

nalez-stenat-3

nalez-stenat-4

nalez-stenat-5

nalez-stenat-6


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru