dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražské krimi

Zběsilý třicátník: pokousal ruku, policistu kopnul do rozkroku, jeho kolegovi dal pěstí, zničil foťák a demoloval celu

Ve čtvrtek, krátce po půlnoci, vyjížděli policisté MOP Lhotka do ulice Papírníkova, kde mělo dojít k fyzickému napadení a pokusu krádeže auta. Na místě zjistili, že zde došlo k fyzickému napadení řidiče, a to třicetiletým mužem. Ten se domáhal nastoupení do vozidla poškozeného, ale zároveň chtěl paradoxně přivolat hlídku policie, kdy však neuvedl důvod, proč toto požaduje.

Řidič počínání „žadatele“ nechápal a odmítal v obavě o své zdraví, nebo dokonce život, jeho požadavkům vyhovět. Zakrvácený muž proto začal být na řidiče agresivní, což vyústilo až v kousanec do levé ruky.

Po příjezdu policistů na místo agresor svého jednání nezanechal, pouze ho nasměroval proti mužům zákona. Z tohoto důvodu byl následně předveden na služebnu. Avšak ani zde napadání nezanechal a jednoho z policistů nakopl do rozkroku, čímž mu způsobil nepopsatelnou bolest.

„Tím ale agresor neskončil. Při následném umísťování do policejní cely udeřil pěstí do obličeje jednoho z přítomných příslušníků. Tomu způsobil krvácivé zranění rtu a měkkých tkání uvnitř úst,“ uvedla mluvčí pražské policie Miroslava Filková.

Až se rozlétl na kousky…

Ani v policejní cele nepřestal agresor řádit. Jakmile za ním zaklaply dveře dočasného arestu, začal demolovat vybavení cely. Největším nepřítelem mu v tu chvíli bylo signalizační nouzové tlačítko a fotoaparát, kterým chtěl policista zadokumentovat vzniklou škodu.

Ten zadržený vytrhl policistovi z ruky a praštil s ním o zem, až se rozlétl na kousky. Jako důvod svého agresivního chování při výslechu uvedl, že pod vlivem alkoholu bývá agresivní a na průběh svého jednání si moc nepamatuje.

Tomuto jeho tvrzení dával za pravdu výsledek orientační dechové zkoušky, který i po třech hodinách po zadržení dosahoval téměř dvou promile. Zadrženého následně vyšetřovatel obvinil ze dvou trestných činů, a to konkrétně z násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci.

„Za ty obviněnému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Miroslava Filková.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru