dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Zpravodajství

Zažíváme nepatřičné jednání veřejných činitelů, nesmíme upadnout do letargie, znělo u pomníku Horákové

Dnes se hodinu po poledni konal u památníku Milady Horákové na takzvaném Pětikostelním náměstí na Malé Straně pietní akt za účasti starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, předsedy Nadačního fondu Stránský – Martina Jana Stránského a Dagmar Havlové Veškrnové. Přítomna byla herečka Lenka Zbranková, která představovala svým oblekem a celkovou vizáží Miladu Horákovou. Pietní akt připomenul smutné výročí – 27. června 1950, kdy byla Horáková popravena za vykonstruované spiknutí a velezradu.
veskrnova-u-pomniku-horakove

Dagmar Havlová Veškrnová pokládá květiny k pomníku Milady Horákové. Za ní stojí Martin Jan Stránský a za ním Oldřich Lomecký.

„Komunistická strana se zachovala proradně a zbaběle. Umučila ženu, které se bála jako čert kříže. Milada Horáková dokázala pozvednout hlas a popisovat věci tak, jak skutečně byly. Toho se komunisté vždy báli. O to větší hanba padá na ty, kteří jim pomohli a pomáhají k moci. A o to větší poděkování si zaslouží ti, kteří na to upozorňují a kteří připomínají statečné obětí komunistického režimu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Chtěl bych poděkovat Praze 1, která nám pomohla realizovat tento důležitý pomník. Nedaleko odtud byla dnes jmenována vláda prezidentem, který odcestoval do komunistické země se učit, jak se má řídit společnost. Tato vláda bude existovat s podporu komunistické strany. Co by na to řekla Milada Horáková? Co na to řekneme my?,“ řekl předseda Nadačního fondu Stránský – Martin Jan Stránský.

„Český národ nemá mnoho hrdinů, měl by si jich vážit. V době, kdy zažíváme nepatřičné jednání některých veřejných činitelů, bychom se neměli propadat do letargie a měli se naopak snažit o zlepšení toho, co se nám nelíbí,“ zdůraznila ve svém projevu Dagmar Havlová Veškrnová.


Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Včera v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Včera v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

V Praze 15 se bude diskutovat o Zdravé městské části

11. listopadu 2018 v 08:32

Druhé diskusní fórum Zdravé městské části Praha 15 se koná v pondělí 12. listopadu.

Další články
Nahoru