dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Zpravodajství

Zažíváme nepatřičné jednání veřejných činitelů, nesmíme upadnout do letargie, znělo u pomníku Horákové

Dnes se hodinu po poledni konal u památníku Milady Horákové na takzvaném Pětikostelním náměstí na Malé Straně pietní akt za účasti starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, předsedy Nadačního fondu Stránský – Martina Jana Stránského a Dagmar Havlové Veškrnové. Přítomna byla herečka Lenka Zbranková, která představovala svým oblekem a celkovou vizáží Miladu Horákovou. Pietní akt připomenul smutné výročí – 27. června 1950, kdy byla Horáková popravena za vykonstruované spiknutí a velezradu.
veskrnova-u-pomniku-horakove

Dagmar Havlová Veškrnová pokládá květiny k pomníku Milady Horákové. Za ní stojí Martin Jan Stránský a za ním Oldřich Lomecký.

„Komunistická strana se zachovala proradně a zbaběle. Umučila ženu, které se bála jako čert kříže. Milada Horáková dokázala pozvednout hlas a popisovat věci tak, jak skutečně byly. Toho se komunisté vždy báli. O to větší hanba padá na ty, kteří jim pomohli a pomáhají k moci. A o to větší poděkování si zaslouží ti, kteří na to upozorňují a kteří připomínají statečné obětí komunistického režimu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Chtěl bych poděkovat Praze 1, která nám pomohla realizovat tento důležitý pomník. Nedaleko odtud byla dnes jmenována vláda prezidentem, který odcestoval do komunistické země se učit, jak se má řídit společnost. Tato vláda bude existovat s podporu komunistické strany. Co by na to řekla Milada Horáková? Co na to řekneme my?,“ řekl předseda Nadačního fondu Stránský – Martin Jan Stránský.

„Český národ nemá mnoho hrdinů, měl by si jich vážit. V době, kdy zažíváme nepatřičné jednání některých veřejných činitelů, bychom se neměli propadat do letargie a měli se naopak snažit o zlepšení toho, co se nám nelíbí,“ zdůraznila ve svém projevu Dagmar Havlová Veškrnová.


Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

Včera v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru