dnes
Středa - jasno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
28°C
Zpravodajství

Zažíváme nepatřičné jednání veřejných činitelů, nesmíme upadnout do letargie, znělo u pomníku Horákové

Dnes se hodinu po poledni konal u památníku Milady Horákové na takzvaném Pětikostelním náměstí na Malé Straně pietní akt za účasti starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, předsedy Nadačního fondu Stránský – Martina Jana Stránského a Dagmar Havlové Veškrnové. Přítomna byla herečka Lenka Zbranková, která představovala svým oblekem a celkovou vizáží Miladu Horákovou. Pietní akt připomenul smutné výročí – 27. června 1950, kdy byla Horáková popravena za vykonstruované spiknutí a velezradu.
veskrnova-u-pomniku-horakove

Dagmar Havlová Veškrnová pokládá květiny k pomníku Milady Horákové. Za ní stojí Martin Jan Stránský a za ním Oldřich Lomecký.

„Komunistická strana se zachovala proradně a zbaběle. Umučila ženu, které se bála jako čert kříže. Milada Horáková dokázala pozvednout hlas a popisovat věci tak, jak skutečně byly. Toho se komunisté vždy báli. O to větší hanba padá na ty, kteří jim pomohli a pomáhají k moci. A o to větší poděkování si zaslouží ti, kteří na to upozorňují a kteří připomínají statečné obětí komunistického režimu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Chtěl bych poděkovat Praze 1, která nám pomohla realizovat tento důležitý pomník. Nedaleko odtud byla dnes jmenována vláda prezidentem, který odcestoval do komunistické země se učit, jak se má řídit společnost. Tato vláda bude existovat s podporu komunistické strany. Co by na to řekla Milada Horáková? Co na to řekneme my?,“ řekl předseda Nadačního fondu Stránský – Martin Jan Stránský.

„Český národ nemá mnoho hrdinů, měl by si jich vážit. V době, kdy zažíváme nepatřičné jednání některých veřejných činitelů, bychom se neměli propadat do letargie a měli se naopak snažit o zlepšení toho, co se nám nelíbí,“ zdůraznila ve svém projevu Dagmar Havlová Veškrnová.


Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

Včera v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Hasiči, občané a hosté si připomněli 11. září

16. září 2018 ve 22:38

Sedmnáct let uplynulo ode dne, kdy teroristé zaútočili na Spojené státy americké. Katastrofa sledovaná celým světem si vyžádala 2997 obětí a mezi nimi 343 hasičů z dvou set newyorských jednotek. Jejich památku si stejně jako každý rok připomněli občané Prahy 1, její návštěvníci i zástupci...

Další články
Nahoru