dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Zpravodajství

Zažíváme nepatřičné jednání veřejných činitelů, nesmíme upadnout do letargie, znělo u pomníku Horákové

Dnes se hodinu po poledni konal u památníku Milady Horákové na takzvaném Pětikostelním náměstí na Malé Straně pietní akt za účasti starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, předsedy Nadačního fondu Stránský – Martina Jana Stránského a Dagmar Havlové Veškrnové. Přítomna byla herečka Lenka Zbranková, která představovala svým oblekem a celkovou vizáží Miladu Horákovou. Pietní akt připomenul smutné výročí – 27. června 1950, kdy byla Horáková popravena za vykonstruované spiknutí a velezradu.
veskrnova-u-pomniku-horakove

Dagmar Havlová Veškrnová pokládá květiny k pomníku Milady Horákové. Za ní stojí Martin Jan Stránský a za ním Oldřich Lomecký.

„Komunistická strana se zachovala proradně a zbaběle. Umučila ženu, které se bála jako čert kříže. Milada Horáková dokázala pozvednout hlas a popisovat věci tak, jak skutečně byly. Toho se komunisté vždy báli. O to větší hanba padá na ty, kteří jim pomohli a pomáhají k moci. A o to větší poděkování si zaslouží ti, kteří na to upozorňují a kteří připomínají statečné obětí komunistického režimu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Chtěl bych poděkovat Praze 1, která nám pomohla realizovat tento důležitý pomník. Nedaleko odtud byla dnes jmenována vláda prezidentem, který odcestoval do komunistické země se učit, jak se má řídit společnost. Tato vláda bude existovat s podporu komunistické strany. Co by na to řekla Milada Horáková? Co na to řekneme my?,“ řekl předseda Nadačního fondu Stránský – Martin Jan Stránský.

„Český národ nemá mnoho hrdinů, měl by si jich vážit. V době, kdy zažíváme nepatřičné jednání některých veřejných činitelů, bychom se neměli propadat do letargie a měli se naopak snažit o zlepšení toho, co se nám nelíbí,“ zdůraznila ve svém projevu Dagmar Havlová Veškrnová.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru