dnes
Sobota - prehanky-dest
31°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
30°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
29°C
Zpravodajství

Zažíváme nepatřičné jednání veřejných činitelů, nesmíme upadnout do letargie, znělo u pomníku Horákové

Dnes se hodinu po poledni konal u památníku Milady Horákové na takzvaném Pětikostelním náměstí na Malé Straně pietní akt za účasti starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, předsedy Nadačního fondu Stránský – Martina Jana Stránského a Dagmar Havlové Veškrnové. Přítomna byla herečka Lenka Zbranková, která představovala svým oblekem a celkovou vizáží Miladu Horákovou. Pietní akt připomenul smutné výročí – 27. června 1950, kdy byla Horáková popravena za vykonstruované spiknutí a velezradu.
veskrnova-u-pomniku-horakove

Dagmar Havlová Veškrnová pokládá květiny k pomníku Milady Horákové. Za ní stojí Martin Jan Stránský a za ním Oldřich Lomecký.

„Komunistická strana se zachovala proradně a zbaběle. Umučila ženu, které se bála jako čert kříže. Milada Horáková dokázala pozvednout hlas a popisovat věci tak, jak skutečně byly. Toho se komunisté vždy báli. O to větší hanba padá na ty, kteří jim pomohli a pomáhají k moci. A o to větší poděkování si zaslouží ti, kteří na to upozorňují a kteří připomínají statečné obětí komunistického režimu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Chtěl bych poděkovat Praze 1, která nám pomohla realizovat tento důležitý pomník. Nedaleko odtud byla dnes jmenována vláda prezidentem, který odcestoval do komunistické země se učit, jak se má řídit společnost. Tato vláda bude existovat s podporu komunistické strany. Co by na to řekla Milada Horáková? Co na to řekneme my?,“ řekl předseda Nadačního fondu Stránský – Martin Jan Stránský.

„Český národ nemá mnoho hrdinů, měl by si jich vážit. V době, kdy zažíváme nepatřičné jednání některých veřejných činitelů, bychom se neměli propadat do letargie a měli se naopak snažit o zlepšení toho, co se nám nelíbí,“ zdůraznila ve svém projevu Dagmar Havlová Veškrnová.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru