dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Zažíváme největší kalamitu za posledních 30 let, hlásí po nedělní bouřce Praha 6
Kalamita v Praze 6. Foto: archiv

Zažíváme největší kalamitu za posledních 30 let, hlásí po nedělní bouřce Praha 6

Praha 6 zažívá po včerejší bouřce, která se večer prohnala nad metropolí, největší kalamitu za posledních několik desítek let. Po celém území šesté městské části odstraňují jednotky hasičů již od včerejšího večera následky silného větru a deště. 

Infolinka

Dotazy a připomínky k odstraňování škod lze volat na infolinku 800 800 001.

„Napříč celým územím jsou popadané stromy, již od noci situaci řešíme. Hasičský záchranný sbor Petřiny odstraňuje vyvrácené stromy. Zajišťujeme tak bezpečný průjezd. Od ranních hodin kontrolujeme školy, úklidové práce budou pravděpodobně trvat několik dní,“ řekla starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková.

Nejvíce je zasažená Ořechovka, Střešovice a Břevnov. Stromy popadaly na celém území Prahy 6. Hasičské záchranné sbory zasahovaly na Vítězném náměstí, dále v ulici Velvarská, Zavadilova, Na Okraji, zde se vyvrátilo několik silných stromů. Pomáhá také Městská policie hl. m. Prahy. 

kalamita-na-praza-6_1-nahled Za noc vyjížděli hasiči skoro k padesáti případům. „Stupeň priority prací určujeme podle závažnosti situace. Primárně zajišťujeme bezpečný průchod pro občany a průjezd pro vozidla. Následně odstraňujeme stromy uvnitř parků,“ řekl místostarosta Prahy 6 pro oblast životního prostředí a dopravu Jan Záruba.

V ulici Šárecká spadl strom na obytný dům, nic se nikomu nestalo. Dále popadaly stromy na minimálně deset zaparkovaných aut.

"Nejvíce byla zasažena Ořechovka – ulice Slunná, Cukrovarnická, Na Dračkách. Dále jsme také zasahovali na Břevnově. Hasiči pomáhali také Středočeskému kraji. Největším problémem byly silnice a chodníky,“ řekl velitel hasičů z Petřin Miloslav Beňo. 

Nejvíce  byly  v Praze 6 vyvráceny  jehličnaté  stromy.  K vyvrácení  stromů  nedošlo  jen  z  ploch  zeleně  spravovaných  úřadem  či
Technickou  správou  komunikací  hl.m.  Prahy,  ale  zejména  ze soukromých zahrad.  Prvním  odhadem  se  dá  říct,  že  se  jedná  o  minimálně 60 vyvrácených stromů a nevyčíslitelné množství polámaných větví.

Vzkaz magistrátu cyklistům:

Vzhledem k velmi silné bouřce, která Prahu postihla ve včerejších večerních hodinách, žádáme cyklisty o zvýšenou pozornost na všech cyklostezkách na území hlavního města Prahy. Cestu jim mohou zkomplikovat popadané stromy, které se odklízí a poházené větve. Veřejnost se může obracet s aktuálními dotazy na Dispečink IIKS, který má nepřetržitý provoz 24 hodin denně na kontaktech: iiks@tsk-praha.cz, 224 231 950, 224 237 719.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru