dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - jasno
23°C
pozítří
Úterý - jasno
25°C
Víkendové tipy

Zažít Mečislavku jinak

V sobotu 19. září se spolek Probuďme Nusle znovu připojí k celorepublikovému sousedskému festivalu Zažít město jinak. Již podruhé ožije ulice Mečislavova včetně přilehlého vnitrobloku.

„Nusle už dávno nejsou špinavou, šedivou čtvrtí s nespočtem heren. Mění se v moderní, svébytnou lokalitu, která má co nabídnout: skvělé obchody, restaurace a kavárny, kvalitní kulturní program a bohatý komunitní život, vynikající umělce i odborníky. Kus těchto Nuslí se představí na letošní slavnosti Zažít Mečislavku jinak. Přijďte se na naše sexy Nusle podívat,“ říká organizátorka a členka spolku Probuďme Nusle Lucie Štádlerová.

Návštěvníkům zahrají místní hudebníci v čele s Irou Mimosou, celým dnem bude provázet umění diskožokeje Rádia 1 Tima Otise. S historikem Petrem Šámalem a populárním dokumentátorem Vyšehradským jezdcem se zájemci vydají na komentované prohlídky po nuselských pamětihodnostech.

Celé odpoledne bude probíhat program pro děti: přijede bibliobus Oskar, knihovna Jezerka nabídne scénické čtení, Divadlo Na Fidlovačce vystoupí s dětským souborem a parková školka Sedmikvět z Jezerky připraví workshop ze své přírodní pedagogiky a k tomu vystřihovánky a jiné „vyráběnky“ a až do setmění bude k dispozici odpočinková zóna.

I dospělí budou moci vyzkoušet švihadlový workshop s JUMP-IT a Álou Krátkou nebo si zabubnovat s Richardem Holickým. Kouzlení se sklem a jeho recyklaci nabídne DÍL-NA, pod taktovkou Bezobalového koloniálu Jelen se bude vyrábět domácí zubní pasta. Krásné rukodělné dárky nabídne obchůdek Leron. Cenami ověnčený výtvarník Hza Bažant přiveze své ikonické nuselské grafiky a nově přibude již nyní netrpělivě očekávaná akce Nuselské blešky, originální bleší trh, který si na slavnosti odbude svou premiéru a pod záštitou spolku se pak bude konat pravidelně.

Nebude chybět ani kvalitní, chutné občerstvení, o které se postarají Maso v bullce, Náš chléb, Mozzarellart, pivovar Hangár či Zašívárna espresso bar.


Neděle: Běžecký závod Pivní běhy

Včera ve 21:33

Hostivařská patnáctka zve na 2. ročník běžeckého závodu, který startuje v neděli 20. září v 11 hodin v areálu pivovaru Hostivar 2.

Neděle na hřišti Spartaku Hrdlořezy

Včera v 06:38

Dalším místem, kde se můžete pobavit v rámci devítkové akce 9+1 v neděli 20. září odpoledne je hřiště Spartaku Hrdlořezy.

Praha 5: Zažijte svou ulici jinak než obvykle

18. září 2020 ve 12:03

V sobotu od 13 hodin začne před ZŠ V Remízku v Praze 5 již 6. ročník tradiční slavnosti.

Sobota v Praze 6: Příroda ve městě

18. září 2020 v 07:38

Hrátky o pražské přírodě nejen pro děti v sobotu 19. září.

Zažít Lán jinak

17. září 2020 v 17:22

Letos poprvé se sousedské slavnosti Zažít město jinak konají také v Praze 6 na ulici k Lánu, na náměstíčku v horní části ulice pod schody.

Den dětské onkologie je letos na téma dárcovství kostní dřeně

17. září 2020 ve 14:29

Letošní 6. ročník Dne dětské onkologie se koná u příležitosti Světového dne dárců kostní dřeně v sobotu 19. září od 13 hodin na Malostranské náměstí v Praze. Začíná se ve 13:00.“   

Studánky a prameny v Šárce

17. září 2020 ve 13:00

Se zajímavými studánkami v Šárce na sklonku léta se seznámíte v sobotu 19. září v 16 hodin.

Zažít Dědinu jinak 2020

17. září 2020 v 10:40

Sousedské setkání v sobotu 19. září.

Praha 15: V neděli se běží Hostivařská 15

16. září 2020 v 10:59

Hostivařská patnáctka zve na 2. ročník běžeckého závodu, který startuje v neděli 20. září v 11 hodin v areálu pivovaru Hostivar 2. Závodníky provede krásnou přírodou Hostivařského lesoparku, podél meandrů Botiče až do Újezdu a po 15 kilometrech pohodového běhu je zavede do areálu...

Víkend: Butovický rohlík v Centrálním parku

15. září 2020 v 07:34

Praha 13 a Triatlon sportklub Praha zvou v sobotu 19. září do Centrálního parku na tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Evropského týdne mobility.

Další články
Nahoru