dnes
Pátek - zatazeno
2°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Víkendové tipy

Zažít Mečislavku jinak

V sobotu 19. září se spolek Probuďme Nusle znovu připojí k celorepublikovému sousedskému festivalu Zažít město jinak. Již podruhé ožije ulice Mečislavova včetně přilehlého vnitrobloku.

„Nusle už dávno nejsou špinavou, šedivou čtvrtí s nespočtem heren. Mění se v moderní, svébytnou lokalitu, která má co nabídnout: skvělé obchody, restaurace a kavárny, kvalitní kulturní program a bohatý komunitní život, vynikající umělce i odborníky. Kus těchto Nuslí se představí na letošní slavnosti Zažít Mečislavku jinak. Přijďte se na naše sexy Nusle podívat,“ říká organizátorka a členka spolku Probuďme Nusle Lucie Štádlerová.

Návštěvníkům zahrají místní hudebníci v čele s Irou Mimosou, celým dnem bude provázet umění diskožokeje Rádia 1 Tima Otise. S historikem Petrem Šámalem a populárním dokumentátorem Vyšehradským jezdcem se zájemci vydají na komentované prohlídky po nuselských pamětihodnostech.

Celé odpoledne bude probíhat program pro děti: přijede bibliobus Oskar, knihovna Jezerka nabídne scénické čtení, Divadlo Na Fidlovačce vystoupí s dětským souborem a parková školka Sedmikvět z Jezerky připraví workshop ze své přírodní pedagogiky a k tomu vystřihovánky a jiné „vyráběnky“ a až do setmění bude k dispozici odpočinková zóna.

I dospělí budou moci vyzkoušet švihadlový workshop s JUMP-IT a Álou Krátkou nebo si zabubnovat s Richardem Holickým. Kouzlení se sklem a jeho recyklaci nabídne DÍL-NA, pod taktovkou Bezobalového koloniálu Jelen se bude vyrábět domácí zubní pasta. Krásné rukodělné dárky nabídne obchůdek Leron. Cenami ověnčený výtvarník Hza Bažant přiveze své ikonické nuselské grafiky a nově přibude již nyní netrpělivě očekávaná akce Nuselské blešky, originální bleší trh, který si na slavnosti odbude svou premiéru a pod záštitou spolku se pak bude konat pravidelně.

Nebude chybět ani kvalitní, chutné občerstvení, o které se postarají Maso v bullce, Náš chléb, Mozzarellart, pivovar Hangár či Zašívárna espresso bar.


Praha 4 vaří online

Včera ve 20:21

Praha 4 a InBáze pořádají 27. listopadu od 17 hodin workshop přípravy „vareniků“ sladkých i slaných. Vzhledem k aktuální epidemické situaci se organizátoři rozhodli uspořádat akci on-line přes aplikace ZOOM.

Praha 5 rozsvítí stromek před kostelem sv. Václava

25. listopadu 2020 ve 12:41

V neděli 29. listopadu v 16:30 bude před kostelem sv. Václava na náměstí 14. října rozsvícen vánoční stromeček.

Zasvěcení kostela Krista Spasitele na Barrandově

20. listopadu 2020 v 17:25

V neděli 22. listopadu, v den Slavnosti Ježíše Krista Krále, bude zasvěcen nově postavený kostel Krista Spasitele v Grussově ulici na Barrandově.

Potravinová sbírka u Makra v Praze 13

19. listopadu 2020 ve 13:26

Praha 13 dlouhodobě podporuje rodiny a osoby, které se ocitnou v tíživé sociální situaci. Od jara poskytuje díky spolupráci s Potravinovou bankou cílenou potravinovou pomoc nízkopříjmovým rodinám, osamělým seniorům a osobám se zdravotním postižením.

V sobotu se konají trhy na Kulaťáku

16. listopadu 2020 ve 21:44

Radnice Prahy 6 vyslyšela přání prodejců i návštěvníků nejen z Prahy 6 a v sobotu 21. listopadu obnovuje provoz sobotních trhů.

Online: Kongresové centrum Praha se již podruhé otevře veřejnosti

13. listopadu 2020 v 17:37

Během letních měsíců se Kongresové centrum otevřelo veřejnosti v rámci festivalu Open House Praha. Nyní se zapojí do společné události mezinárodní sítě festivalu Open House Worldwide. Ten proběhne formou 48hodiového nonstop živého online vysílání. Prostory Kongresového centra a dalších dvou...

Praha 4 zve na Komunitní stolování

11. listopadu 2020 ve 13:52

Závitky z vinných listů si on-line mohou připravit v Praze 4 v sobotu 14 listopadu. Začíná se ve 13 hodin.

O víkendu se uskuteční mezinárodní soutěž v tanci vozíčkářů, zúčastní se i pražský pár

6. listopadu 2020 v 07:14

První mezinárodní taneční soutěž a kongres tance vozíčkářů se uskuteční v online prostředí již tento víkend. Zúčastní se i Sportovní klub vozíčkářů Praha.

Trhy na náplavce v sobotu 17. října

16. října 2020 v 09:36

V sobotu 17. října od 8 hodin můžete na Náplavce nakupovat jako obvykle, jen je potřeba mít roušku, dodržovat rozestupy a dezinfikovat si ruce. Nakoupit můžete ovčí a kozí sýry u farmy Držovice, uzený bůček z masného krámu, kuřata z Pracejovic a také zeleninu – saláty a bylinky, gigantické...

Farmářské trhy na Kulaťáku nabídnou piva i vína

16. října 2020 v 09:27

Trhy se na Kulaťáku konají v sobotu 17. října od 8 hodin. Ke stávajícím platným opatřením organizátoři zrušili posezení v prostorách trhů, tak aby eliminovali riziko nákazy.

Výstava: Salon výtvarníků

9. října 2020 v 07:21

Praha 8 zve na XVI. ročník výstavy Salon výtvarníků do Grabovy vily.

Praha 6 zve: Přijďte na dobré víno, sýry, uzeniny.

7. října 2020 v 09:59

Zábavný program pro děti, historické stánky včetně dobových kostýmů, dobový stan lazebna, kde si můžete nechat vytvořit barevné copánky, malování na obličej, výstava historických šperků a štítů v pátek 9. října od 12 hodin.

Procházka: Umělecky zajímavé náhrobky

7. října 2020 v 08:48

Procházku v sobotu 10. října od 10:30 hodin povede Šárka Těšíková, vstup volný.

ZRUŠENO: Běh Jana Kocourka

6. října 2020 ve 20:25

Praha 15 oznámila na svých stránkách, že dvanáctý ročník Běhu Jana Kocourka je zrušen.

Další články
Nahoru