Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - polojasno 28°C
Úterý 15. 6. 2021
Svátek má Vít
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Zažít Mečislavku jinak

V sobotu 19. září se spolek Probuďme Nusle znovu připojí k celorepublikovému sousedskému festivalu Zažít město jinak. Již podruhé ožije ulice Mečislavova včetně přilehlého vnitrobloku.

„Nusle už dávno nejsou špinavou, šedivou čtvrtí s nespočtem heren. Mění se v moderní, svébytnou lokalitu, která má co nabídnout: skvělé obchody, restaurace a kavárny, kvalitní kulturní program a bohatý komunitní život, vynikající umělce i odborníky. Kus těchto Nuslí se představí na letošní slavnosti Zažít Mečislavku jinak. Přijďte se na naše sexy Nusle podívat,“ říká organizátorka a členka spolku Probuďme Nusle Lucie Štádlerová.

Návštěvníkům zahrají místní hudebníci v čele s Irou Mimosou, celým dnem bude provázet umění diskožokeje Rádia 1 Tima Otise. S historikem Petrem Šámalem a populárním dokumentátorem Vyšehradským jezdcem se zájemci vydají na komentované prohlídky po nuselských pamětihodnostech.

Celé odpoledne bude probíhat program pro děti: přijede bibliobus Oskar, knihovna Jezerka nabídne scénické čtení, Divadlo Na Fidlovačce vystoupí s dětským souborem a parková školka Sedmikvět z Jezerky připraví workshop ze své přírodní pedagogiky a k tomu vystřihovánky a jiné „vyráběnky“ a až do setmění bude k dispozici odpočinková zóna.

I dospělí budou moci vyzkoušet švihadlový workshop s JUMP-IT a Álou Krátkou nebo si zabubnovat s Richardem Holickým. Kouzlení se sklem a jeho recyklaci nabídne DÍL-NA, pod taktovkou Bezobalového koloniálu Jelen se bude vyrábět domácí zubní pasta. Krásné rukodělné dárky nabídne obchůdek Leron. Cenami ověnčený výtvarník Hza Bažant přiveze své ikonické nuselské grafiky a nově přibude již nyní netrpělivě očekávaná akce Nuselské blešky, originální bleší trh, který si na slavnosti odbude svou premiéru a pod záštitou spolku se pak bude konat pravidelně.

Nebude chybět ani kvalitní, chutné občerstvení, o které se postarají Maso v bullce, Náš chléb, Mozzarellart, pivovar Hangár či Zašívárna espresso bar.


Africký den v Modřanech

Včera v 16:15

Africký den se koná v pátek 18. června od 15 do 19 hodin ve Viničním domku v Modřanech.

Tutto Italiano zažijete v Praze 8

Včera ve 12:35

Akce plná pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem na Karlínském náměstí 20. června od 10 do 20 hodin.

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Koupaliště Lhotka otevře Praha 4 v polovině června

11. června 2021 ve 12:36

Letošní koupací sezónu zahájí biotopové koupaliště na Lhotce v sobotu 12. června. Maximální kapacita koupaliště je 1000 osob, avšak počet návštěvníků může být snížen podle aktuálních opatření vlády.

Dětské trhy na Šesťáku

11. června 2021 v 10:36

Praha 6 zve zájemce na Dětské trhy v sobotu 12. června od 14 hodin.

Víkend otevře v Praze třináct zahrad

11. června 2021 v 10:00

Pro obyvatele metropole jsou zahrady místem produkce vlastních potravin, radosti z pěstování a také možností pravidelného sousedského setkávání.

Mint Market v Pražské tržnici

10. června 2021 ve 12:24

Trhy s originálním designem a módou potkáte 12. června v Pražské tržnici, kterou oživí 100 stánků nezávislých prodejců. Módní kolekce, stylové oblečení pro děti, hračky, šperky ze dřeva i z kovu, kabelky, pásky a boty, bytové doplňky, bio kosmetiku i různé kreativní dárky, to vše pořídíte přímo od...

Praha 8 zve na grilovačku

10. června 2021 v 07:47

Přímo na Karlínském náměstí si v neděli 13. června můžete užít den plný jídla, drinků a hudby.

Parní lokomotivou do muzea

9. června 2021 ve 12:01

Na sobotu a neděli 12. a 13. června připravily České dráhy pro fanoušky železnice zážitkový víkend v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Návštěvu si mohou zájemci zpestřit například jízdou parním vlakem do Kolešovic. V sobotu navíc ČD vypraví z pražského Masarykova nádraží do Lužné historický vlak...

Procházka po stopách Antonína Švehly

8. června 2021 v 10:21

Antonín Švehla: „Pečlivě volte své vůdce, kterým svěřujete své osudy.“ Švehlova cesta, letos s podtitulem pochod pro svobodu se koná pod záštitou starosty Prahy 15 Milana Wenzla.

Kreslení a malování rostlin v botanické zahradě

8. června 2021 v 08:10

Kreslení a malování rostlin s malířkou Lucií Crocro se konají v Botanické zahradě PřF UK.

Street Festival v Praze 11 bude zdarma

7. června 2021 v 11:00

V sobotu 12. června proběhne 5. ročník Street Festivalu. Festival se bude konat v novém volnočasovém areálu Kupeckého (VAK) u Modré školy v Praze 11. Čeká vás přehlídka a soutěže ve street a break dance.

Otevřené ateliéry Praha nabídnou umění v místě svého vzniku

5. června 2021 ve 20:43

Otevřené ateliéry Praha je prvním festivalem v Praze, který otevře veřejnosti desítky výtvarných ateliérů umělců, designérů a příbuzných oborů. Během 19. a 20. června máte možnost objevovat zajímavé tvůrce, lokality a v neposlední řadě poznávat vlastní sousedy. V pátek 18. června proběhne...

Smíchovská náplavka zve na trhy regionálních produktů

4. června 2021 v 19:22

V sobotu 5. června se na Smíchovské náplavce konají regionální trhy, kde na návštěvníky čeká několik stánků s certifikovanými regionálními produkty.

Trhy v sobotu na Kulaťáku

4. června 2021 v 09:10

V sobotu 5. června se od 8 do 14 hodin konají tradiční trhy.

Další články
Nahoru