Dnes Neděle - jasno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno -1°C
Neděle 7. 3. 2021
Svátek má Tomáš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Zažít Mečislavku jinak

V sobotu 19. září se spolek Probuďme Nusle znovu připojí k celorepublikovému sousedskému festivalu Zažít město jinak. Již podruhé ožije ulice Mečislavova včetně přilehlého vnitrobloku.

„Nusle už dávno nejsou špinavou, šedivou čtvrtí s nespočtem heren. Mění se v moderní, svébytnou lokalitu, která má co nabídnout: skvělé obchody, restaurace a kavárny, kvalitní kulturní program a bohatý komunitní život, vynikající umělce i odborníky. Kus těchto Nuslí se představí na letošní slavnosti Zažít Mečislavku jinak. Přijďte se na naše sexy Nusle podívat,“ říká organizátorka a členka spolku Probuďme Nusle Lucie Štádlerová.

Návštěvníkům zahrají místní hudebníci v čele s Irou Mimosou, celým dnem bude provázet umění diskožokeje Rádia 1 Tima Otise. S historikem Petrem Šámalem a populárním dokumentátorem Vyšehradským jezdcem se zájemci vydají na komentované prohlídky po nuselských pamětihodnostech.

Celé odpoledne bude probíhat program pro děti: přijede bibliobus Oskar, knihovna Jezerka nabídne scénické čtení, Divadlo Na Fidlovačce vystoupí s dětským souborem a parková školka Sedmikvět z Jezerky připraví workshop ze své přírodní pedagogiky a k tomu vystřihovánky a jiné „vyráběnky“ a až do setmění bude k dispozici odpočinková zóna.

I dospělí budou moci vyzkoušet švihadlový workshop s JUMP-IT a Álou Krátkou nebo si zabubnovat s Richardem Holickým. Kouzlení se sklem a jeho recyklaci nabídne DÍL-NA, pod taktovkou Bezobalového koloniálu Jelen se bude vyrábět domácí zubní pasta. Krásné rukodělné dárky nabídne obchůdek Leron. Cenami ověnčený výtvarník Hza Bažant přiveze své ikonické nuselské grafiky a nově přibude již nyní netrpělivě očekávaná akce Nuselské blešky, originální bleší trh, který si na slavnosti odbude svou premiéru a pod záštitou spolku se pak bude konat pravidelně.

Nebude chybět ani kvalitní, chutné občerstvení, o které se postarají Maso v bullce, Náš chléb, Mozzarellart, pivovar Hangár či Zašívárna espresso bar.


Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Praha 11: Pátek v Chodovské tvrzi

18. prosince 2020 v 06:44

Na nádvoří Chodovské tvrze můžete navštívit vánoční trh, od 19 hodin uslyšíte Rybovu Českou mši vánoční, kterou bude vysílat on-line na facebooku Chodovská tvrz, KC Zahrada a radnice Prahy 11.

Do Chodovské tvrze zve Praha 11

17. prosince 2020 v 19:41

Na nádvoří Chodovské tvrze probíhá až do neděle vánoční trh. Svým nákupem můžete podpořit Fond ohrožených dětí Klokánek, nebo neziskové organizace Bona a Okamžik.

Další články
Nahoru