Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Zažít Lán jinak

Letos poprvé se sousedské slavnosti Zažít město jinak konají také v Praze 6 na ulici k Lánu, na náměstíčku v horní části ulice pod schody.

Od 10 hodin se můžete těšit na sportovní i výtvarné aktivity pro děti, které navíc mohou ze slavnosti odejít s pomalovaným obličejem a ještě si procvičit angličtinu u stánku Studia Bořislavka (16–18).

Loutkové divadlo Na plný necky od 12 hodin zahraje pohádku O Zlaté rybce.

Pro dospělé jsou připraveny hodinové komentované prohlídky okolí s pamětníkem Janem Tomášem (od 10:45 a 16h), nebo ranní prohlídka Centra Bořislavka.

Vystoupí tanečníci skupiny MZ Dance, cvičit můžete jógu a uvidíte ukázky bojového umění Aikido.

Od 14 hodin se všichni mohou zúčastnit sousedského swapu oblečení. Po celý den se kdokoliv může pustit do šifrovací hry nebo do buchet a koláčů. Finančně a materiálově akci podpořila městská část Praha 6.

 


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

Včera ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Další články
Nahoru