dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Zažijte Prahu jinak, tradičně i netradičně
Ilustrační foto: archiv

Zažijte Prahu jinak, tradičně i netradičně

Nezáleží na tom, jestli zde bydlíte, nebo jste sem přijeli na výlet. Praha je fantastické místo, které pro každého člověka nabízí paletu nezapomenutelných zážitků. Objevte je s námi!

Tradice, kterou si zamilujete
Plánovat si, co vše navštívíte v Praze, není jednoduché. Ani ti nejlepší průvodci vás neprovedou všude. Velmi prozíravé je se na takový výlet připravit. Začít můžete například snídaní v nějaké romantické kavárně.

palac-1-nahled Perlami mezi takovými kavárnami je nejslavnější kavárna Slavia s bohatou historií, jedinečnou atmosférou a nádherným výhledem na Pražský hrad. Mezi její štamgasty patřili Bedřich Smetana, Karel Čapek, ale i Jan Werich a mnoho dalších. Odoláte místním jedinečným koblihám?

Zážitková historie
Jenže prohlížení památek je i pro ty největší nadšence po nějakém čase únavné. Zkuste objevit jejich kouzla a přitom proniknout hluboko do historie. Své brány vám otevře například renesanční Martinický palác postavený v 16. století přímo na Hradčanském náměstí, který vám nabídne nevšední zážitek v podobě noci strávené v luxusním apartmánu.

palac-2-nahled Romantika snoubící se s historií, zážitek, na který nezapomenete. Prahu budete mít jako na dlani. Tento i další netradiční zážitky v Praze vám přináší agentura na zážitky ESENNCE.cz.

Aktuální kulturní hit
Nenechte si ujít unikátní výstavu světoznámého režiséra Tima Burtona. Až do 3. srpna můžete jeho fantastický svět obdivovat v Domě u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Prohlídnete si Burtonovy první malířské pokusy, nerealizované projekty i slavná díla – výstavu tvoří na 500 obrazů, maleb, fotografií a sochařských děl. Vstupné je vzhledem k exkluzivitě výstavy symbolické – dospělá osoba zaplatí 190 korun. Veškeré informace najdete na www.timburton.cz.


Další články
Nahoru