dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražský život

Zažijte město jinak v ulicích Žižkova

Ulice jako místo pro muzikanty, divadlo, hovory se sousedy nebo volně pobíhající a hrající si děti. I letos utichne na mnoha místech provoz, město se naladí na tempo chodců a cyklistů a ožije pod vlivem aktivit jeho obyvatel. To a mnoho dalšího slibuje devátý ročník sousedských slavností Zažít město jinak 20. září.

Na slavnosti bude možno narazit na 50 místech ve městě. Kromě už tradičních aktivních ulic se zapojí i místa v okrajových částech. Také na Praze 3 se už tradičně budou konat slavnosti v Biskupcově ulici před kinem Aero a na Tachovském náměstí u Bajkazylu. Letos poprvé se oživí také Kolínská ulice.

Před kinem Aero bude velmi živo. „Rádi bychom program postavili na kombinaci živých hudebních, tanečních a divadelních představeních. Bude tady venkovní kino z 16mm filmových kopií, pro děti animační aktivity Aeroškoly a další hry ve spolupráci s Ulitkou. Oslovíme také lokální podniky z okolí, jako je místní květinářství, knihkupectví a další. V rámci upozorňování na lokální problémy bychom rádi vytvořili jakýsi panel s otázkou, co vám vadí na Biskupcově ulici a jakou byste ji chtěli mít,“ popisuje organizátorka Alžběta Gabrielová.


Další články
Nahoru