dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Zažijte město jinak. Praha 2 připravila sousedská setkání

Veřejná prostranství Prahy 2 se 17. září díky místním obyvatelům opět promění v jeviště plná kultury, soutěží, her, lokálních výrobků, domácího jídla a pití a vzájemného poznávání. Už pojedenácté tak bude možné zažít své město i sousedy jinak.

Slavnosti se odehrají na 65 místech Prahy, jen v Praze 2 v sedmi lokalitách. Můžete se těšit například na hry a soutěže pro děti, AZ kvíz, zvukové pexeso, výtvarné dílny, bazárky knížek nebo oblečení, souboj baristů, skákání v kávových pytlích, hororové divadlo pro nejmenší, cyklodílnu, sousedskou snídani se soutěží o nejlepší domácí koláč, sousedský oběd, nohejbal, koncerty, přednášky, procházky, hodiny tance, opékání buřtíků a spoustu dalšího.

Jedním z míst, která budou v Praze 2 patřit sousedským slavnostem, je Balbínova ulice a přilehlá komunitní Zahrada Smetanka. Bude tu připravena sousedská snídaně, ateliér Malování kreslení chystá výtvarné dílny, s klienty chráněné dílny Lemniskáta si budete moci vyrobit dekorativní předměty a s lektory Akademie sociálního umění Tabor vyzkoušet své hudební nadání.

Sousedské slavnosti můžete zažít i na Výtoni a na Zderaze, připojí se také ulice Lublaňská, Sekaninova, U Kanálky a Vratislavova. Program pouličního festivalu Zažít město jinak najdete na www.zazitmestojinak.cz. 


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru