Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský životProhlídkyVíkend

Zažijte den plný poznání. V Kampusu Hybernská proběhne Den s Univerzitou Karlovou

20. 5. 2023
V sobotu 20. května uvítá Univerzita Karlova všechny zájemce o vzdělávání. Nejstarší a největší česká univerzita si pro ně v inspirativních prostorách Kampusu Hybernská připravila Den s Univerzitou Karlovou. Pro zájemce je také připravena prohlídka historického Karolina s průvodcem.

Návštěvníci každého věku se budou moci zdarma zúčastnit atraktivního vzdělávacího programu pod taktovkou jednotlivých fakult, kterých má Univerzita Karlova celkem sedmnáct. „Celý den věnujeme všem, kteří chtějí rozšířit své vědomosti a poznat, čím se studentky a studenti našich fakult zabývají. Návštěvníci mohou náš program využít jako inspiraci pro další vzdělávání nebo si jen naplno užít den plný tvůrčích aktivit,“ doplnila rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

V celém areálu Kampusu Hybernská jsou pro děti i dospělé připravena interaktivní stanoviště, která zahrnují například ukázky ergoterapie v praxi, nácvik první pomoci nebo přehlídku léčivých rostlin. Děti mohou ošetřovat pacienty v nemocnici pro medvídky nebo zkusit pokusy s dusíkem, hravou geologii, hlavolamy, sport či relaxaci.

V jedné z přednáškových místností je připraveno pásmo přednášek a besed na téma Práce s informacemi v současném světě. Mezi aktivními hosty budou třeba český novinář a televizní reportér PhDr. Jakub Szántó, vrchní státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D., lékařka prof. RNDr. Ilona Hromadníková, Ph.D., youtuberské duo Pastoral Brothers, nebo redaktor, moderátor a vysokoškolský učitel žurnalistiky PhDr. Václav Moravec, Ph.D.

Návštěvníci Dne s UK si budou moci prohlédnout také symbol Univerzity Karlovy, národní kulturní památku Karolinum. V případě zájmu je nutné se na komentovanou prohlídku předem zaregistrovat na webových stránkách akce.

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Nové Město. Vstup zdarma.Autor: Alo

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Nedělní varhanní hudba

Včera v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru