Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životSetkáníVíkend

Zažijte Americkou jinak

10. 9. 2022
Přijďte Zažít Americkou jinak v sobotu 10. září na Vinohradech v ulicích Americká a Záhřebská, které se od 10:30 do 21:30 promění v korzo plné hudby, tance, divadla, workshopů, aktivit pro děti a skvělého jídla. Vstup na akci je zdarma a každý si přijde na své.

Letos se akce koná již po dvanácté a tentokrát nabídne české i zahraniční kapely na čtyřech scénách, tradiční slavnost La Calle Mexicana, divadelní představení, dílny pro děti, workshopy latinskoamerických tanců, spousty jídla, pití a zábavy pro všechny generace.

Hlavní organizátor akce Omri Goz láká na pestrý doprovodný program: „O hudbu se postarají například kapely Cumbia Cooperativa nebo SeVesel. Jedna z elektronických scén bude zaštítěna vinohradským Rádiem 1. V Záhřebské zaparkuje Bibliobus Oskar Městské knihovny s hravým programem pro děti.“

Během celého dne budete moci ochutnávat delikatesy přímo na ulici. Také letos můžete poznávat chutě mexické a latinskoamerické kuchyně, navštívit místní podniky, dát si trendy street food, řemeslné pivo, dobrá vína a letní míchané drinky. Na MINT Marketu pořídíte designové kousky od lokálních návrhářů i originální výrobky z Latinské Ameriky.

Součástí bude již tradičně slavnost La Calle Mexicana, konaná ku příležitosti oslav Dne
nezávislosti Mexika. Seznámí vás s mexickou kulturou od hudby přes tanec až po tradiční kulinářské speciality. Chybět nebude guacamole, tortilly, nachos, skvělá káva, mexické koktejly nebo chilli omáčky.

Na slavnostech se budou prezentovat různé neziskové organizace, například Světluška, Biblotečka a mnoho dalších. „Vycházíme z původní myšlenky akce, a to je zapojení místních podniků, barů, restaurací, ale i dalších subjektů. Cílem je, aby se setkali jak návštěvníci, tak organizátoři a společně si užili místo, ve kterém žijí a pracují,“ dodává Omri Goz.

Akce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Alexandry Udženiji.
Autor: Cen

Den zdraví 2022

Dnes v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

V sobotu se koná investiční konference, přednášet budou české investiční hvězdy

26. září 2022 v 19:23

V pražském Hotelu Fitzgerald proběhne 1. října konference zaměřená na investování, a to hned z několika různých pohledů. Na akci, kterou pořádá Value Club společně s generálním partnerem RoboMarkets, vystoupí přední čeští investoři a odborníci. Své know-how bude předávat například Daniel Gladiš...

Další články
Nahoru