Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkáníVíkend

Zažijte Americkou jinak 2023

9. 9. 2023
Pouliční slavnost se koná v sobotu 9. září již podesáté. Užijte si den plný hudby, divadel, tance, workshopů, delikates a koktejlů z celého světa, které oživí Americkou a Záhřebskou ulici od 10:30 do 21:30. 

České i zahraniční kapely vystoupí na pěti scénách. Jedna z nich bude zaštítěna vinohradským Rádiem 1, na scéně u kavárny 2 deci budou hrát převážně lokální kapely a jedna stage bude vyhrazena pro buskery.

Úplně nová jazzová scéna vznikne v Záhřebské ulici u restaurace Apelace21. Představí se třeba první originální mexická kapela mariachi v Praze Mariachi Azteca De Praga, jihoamerická skupina hrající curiu Sonora Ultravioleta nebo peruánský umělec, DJ a producent César ChunK.

Slavnost La Calle Mexicana vás seznámí s mexickou kulturou. Chybět nebude Piňata speciálně vyrobená pro tuto příležitost nebo El Grito – slavnostní vyhlášení nezávislosti Mexika. V rámci bohatého doprovodného programu si připravila workshop na téma: Jak znáš pohádky knihovna v Záhřebské ulici. Děti si tak budou moct vyzkoušet úkoly, které plní jejich oblíbení pohádkoví hrdinové.  Krátké hudební performance si připravilo také Divadlo D21.  

Během celého dne budete moci ochutnávat delikatesy mexické, latinské i světové kuchyně. Dejte si trendy street food nebo navštivte místní podniky. Součástí bude také MINT Market, kde pořídíte designové kousky od lokálních návrhářů i originální výrobky z Latinské Ameriky. Na slavnostech se budou prezentovat různé neziskové organizace, například Bibliotečka, Café Arhuacos, Dortem proti rakovině a mnoho dalších.

Akce se koná pod záštitou Prahy 2 a radního Tomáše Halvy.
Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

Včera v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

Včera v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

Včera v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

Včera v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

Patnáctého na Patnáctce

13. června 2024 v 08:34

Modří andělé pořádají v rámci svého charitativního projektu hudební zábavný den s IZS na podporu Nadace policistů a hasičů s názvem Patnáctého na Patnáctce.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Další články
Nahoru